Kokie dažniausiai pasitaikantys radikulopatijos simptomai?

Su nugaros, stuburo skausmais bei skausmu sprando srityje susiduria labai daug žmonių. Tačiau daugelis nė nesusimąsto, kad tai gali būti itin rimta stuburo ar net nugaros nervų ligos priežastimi.

Radikulopatija – tai tik viena iš daugelio ligų ir nugaros skausmo priežasčių, kuri dėl nugaros nervų šaknelių disfunkcijos pasireiškia įvairiais neurologiniais simptomais. Ji gali būti dviejų tipų – dažniausiai pasitaikanti – juosmens, tuo tarpu rečiau pasitaikanti – kaklo radikulopatija.

Vienu ar kitu atveju ligos simptomai taip pat gali būti skirtingi, priklausomai nuo to, kiek liga yra pažengusi. Žinoma, patys ryškiausi simptomai yra nugaros, juosmens skausmai, neretai pereinantys į sėdmenis, šlaunį ar net į kirkšnį. Su kaklo radikulopatija skausmas pasireiškia sprande, gali atsirasti ir krūtinės srityje. Kartu su skausmu gali pasireikšti ir raumenų silpnumas, galūnių tirpimas, atsirasti judėjimo sutrikimų. Stipriai pažengusi liga pereina į deginantį skausmą, gali sutrikti šlapinimosi bei tuštinimosi veikla. Išskirtinai atvejais gali pasireikšti tik raumenų silpnumo pojūčiai be skausmo.

Priežastys, dėl ko ši liga pasireiškia gali būti įvairios. Tačiau dažniausiai tai didelio krūvio, sunkių daiktų nuolatinio kėlimo priežastis, darbas su vibruojančia įranga ir net rūkymas. Senyvo amžiaus žmonės radikulopatija atsiranda dėl stuburo nusidėvėjimo arba stuburo išvaržos, o jaunesniems tai dažniausiai tampa traumų pasekmė.

Kiekvienu atveju nustačius šią ligą, įvertinama paciento būklė ir ligos stiprumas ir gydymas taikomas individualiai. Dažniausiai taikomos fizioterapijos procedūros, masažai, specialių pratimų pagalba sugrąžinamos arba pagerinamos prarastos fizinės kūno funkcijos. Esant poreikiui yra paskiriami vaistai nuo skausmo, o jam nemažėjant ir terapijai neturint poveikio, gydymas atliekamas chirurginiu būdu. Kiekvienu atveju šią liga sergantys pacientai nuolatos turi rūpintis savo fiziniu aktyvumu ir atlikinėti specialius pratimus.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *