Kondicionierių montavimas

Jei esate nagingas žmogus, tikriausiai neišsigasite paėmęs į rankas kondicionieriaus montavimo instrukciją. Na o jei tai jums atrodo kaip didelis ir sudėtingas darbas, perskaitykite kaip yra atliekama oro kondicionierių montavimas, kad žinotumėte į ką atreipti dėmesį ir kaip patikrinti kondiconierių montuototojų darbą.

Suraskite tinkamiausią vietą vidiniam blokui

Kondicionieriaus montavimas prasideda nuo geriausios vietos paieškos. Jei jums bandys įsiūlyti statyti kelis kondicionierius atskiroms patalpoms, tai nebūtinai teisingas sprendimas. Vadovaukitės savo galvą ir bandykite kartu su specialistais analizuoti oro srautus jūsų bute ar name. Fizikos dėsnių nepaneigsi, šiltas oras kyla į viršų o šaltas leidžiasi žemyn. Jei namas dviaukštis ir yra atviro išplanavimo, jums gali užtekti ir vieno kondicionieriaus aparato, nepamirškite, kad iš ventiliautoriaus pučiama atšaldytą orą galite nukreipti 4 kryptimis, o tai jau leidžia atvėsinti didelį plotą. Parenkant vietą viduje, reikia turėti omenyje, kad esant įjungtam kondicionieriui nebus malonu būti kambaryje jei oro srovė pūs tiesiai į jus, taip galima ir peršalti ar laikyti vėsinimo režimą aukštesnės temperatūros, tad pagalvokite kur jį pakabinti ar nukreipti oro srautą.

Kondicionieriaus išorinis blokas

Kur lauke pakabinsite ar pastatytsite išorinį bloką nėra taip svarbu, nes svarbiausia kur yra kondicionierius namo viduje. Kuo išorinis ir vidinis blokai yra mažiau nutolę vienas nuo kitos, tuo paprastesnis bus montavimas, mažau reikės medžiagų, mažesnė ir bendra instaliavimo kaina. Kondicionieriai skiriasi tik techniniais parametrais ir išorine išvaizda, tačiau montavimo principas visiems yra vienodas. Jei montuojant vidinę dalį svarbiausia pragręžti skylę į lauką su nuolydžiu, išvedžiojant vamzdeliu ir kondensato nulašėjimo žarną, reikia laikytis tos pačios taisyklės, nes priešingu atveju kondicionierius gali užsikimšti arba žiemą vanduo tiesiog užšals, jei naudosite kondicionierių pasišildymui. Kondicionieriaus nerekomenduojama montuoti per daug arti lubų, tarpas turėtų būti 20-30 cm, tačiau praktiškai viskas priklauso nuo to koks yra lubų aukštis, ar nėra srautui trukdančių baldų, laiptų ar kitų daiktų, tad ir montuojama ne visada pagal taisykles o ten kur tai įmanoma padaryti.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *