Daugybė augalinės mitybos privalumų

Šiandien žmonės pereina prie augalinės mitybos propagavimo dėl įvairių priežasčių. Tačiau neginčytina tai, jog augalinė mityba iš tikrųjų pasižymi gausybe privalumų tiek mūsų sveikatai, tiek ir aplinkai.

Sumažina širdies ligų riziką

Visuose augaliniuose maisto produktuose yra labai daug skaidulinių medžiagų, mažai sočiųjų riebalų ir dietinio cholesterolio, todėl augalinė mityba gali padėti mažinant įvairių širdies ligų riziką. Tačiau jei vartojama maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų ir cholesterolio, visa tai gali nusėsti arterijose, padidinti cukraus kiekį kraujyje ir širdies ligų riziką. Be to, augalinė mityba gali sumažinti ir blogojo cholesterolio kiekį.

Pagerina žarnyno sveikatą

Augalinė mityba skatina subalansuotą gerųjų bakterijų mišinį, kuris yra labai naudingas mūsų žarnynui ir bendrai sveikatai. Sveikas žarnyno mikrobiomas padeda paskatinti ir greitesnę medžiagų apykaitą, reguliarų tuštinimąsi bei tinkamą hormonų lygį, kartu sustiprinant ir imuninę sistemą.

Padeda sumažinti uždegimus

Lėtinis uždegimas gali tęstis labai ilgą laiką, o jį gali sukelti perdėta reakcija į išorinius dirgiklius. Tiek mūsų mityba, tiek fiziniai pratimai turi didelę įtaką uždegimui. Be to, sustiprinti kylančius uždegimus gali ir papildomi veiksniai, įskaitant prastą miegą ir mitybą, rūkymą, nutukimą ir kt. Tuo tarpu tam tikros maistinės medžiagos, esančios vaisiuose ir daržovėse, uždegimus gali padėti sumažinti.

Sumažina 2 tipo diabeto riziką ir pagerina inkstų funkciją

Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad raudonos mėsos ir vištienos vartojimas yra susijęs su padidėjusia diabeto rizika. Tuo tarpu tyrimai parodė, kad augalinė mityba ne tik apsaugo 2 tipo cukriniu diabetu sergančiuosius nuo inkstų ligų, bet taip pat gali padėti įveikti 2 tipo cukrinį diabetą. Be to, būtina paminėti, jog augalinė mityba gali sumažinti ir lėtinėmis inkstų ligomis sergančių žmonių mirtingumą.

Mažina anglies dvideginio pėdsaką

Vienas svarbiausių žingsnių, kurį kiekvienas iš mūsų galime žengti, kad sumažintume savo daromą neigiamą poveikį aplinkai, yra perėjimas prie augalinės mitybos. Pavyzdžiui, gaminant avižų pieną sunaudojama 60 proc. mažiau energijos ir išskiriama 80 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei gaminant karvės pieną. Tuo tarpu gyvuliniams baltymams pagaminti vienam kilogramui reikia 100 kartų daugiau vandens nei grūdų baltymams! Ir tokių faktų galima išvardinti dar daugybę.

Padeda lengviau numesti svorio

Augalinė mityba, kurioje yra gausu skaidulų, padeda numesti svorio ir jį išlaikyti. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad vidutiniškai tų, kurie maitinasi augaline mityba, kūno svoris yra mažesnis nei tų, kurie tokios mitybos nepropaguoja. Taip pat tie žmonės, kurie laikosi augalinės mitybos, yra linkę priaugti mažiau svorio nei tie, kurie jos nesilaiko. Todėl jei jūs iki šiol susidurdavote su svorio pokyčių problema ir jums buvo pakankamai sudėtinga numesti papildomus kilogramus bei stabilizuoti savo svorį, augalinės mitybos propagavimas gali būti šios problemos sprendimas, kuris ne tik padailins jūsų kūno linijas, tačiau taip pat pagerins ir jūsų sveikatą.

Sumažina tam tikrų vėžinių susirgimų riziką

Turbūt jau esate girdėję, kad augalai gamina daug fitocheminių medžiagų, kurios veikia kaip priešuždegiminės medžiagos ir taip pat apsaugo nuo galimų ląstelių pažeidimų. Todėl sveiko augalinio maisto vartojimas gali padėti išvengti net iki trečdalio visų vėžio atvejų. Be to, svarbu paminėti, jog daugiausia dėmesio sulaukė augalinės mitybos gebėjimas sumažinti storosios žarnos, virškinamojo trakto, prostatos ir krūties vėžio riziką.

Plačiau: https://www.naturli-foods.lt/produktai/

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *