Tinkamų lėkščių pasirinkimas

Tinkamų lėkščių pasirinkimas

Lėkštės – tai tiesiog indai, kuriuos naudojame kiekvieną dieną, tačiau ar susimastėte kokias lėkštes rinktis kai reikia prabangos ir išskirtinumo? Prekyboje rasime gausų lėkščių pasirinkimą, bet pagalvokite ar Jos jums tiks.  Tad apžvelgsime įvairų lėkščių tipus ir parekomenduosime kurios ir kam tinkamos labiausiai.

Lėkštės iš porceliano

Porceliano lėkštės visada yra madingos ir visada asocijuojasi su estetika, išskirtinumu ir prabanga, tad porcelianas vertas dėmesio. Porcelianas prabangos ženklas, tad puikai gali tikti ir dovanoms įvairų švenčių progomis. Tačiau be viso šio išskirtinumo norime atkreipti dėmesį, kad porcelianas turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas iš trūkumų tai didesnė kaina. Kitas trūkumas – porceliano indai yra trapūs, tad su jais reiks elgtis atsargiau. Be to laiku bėgant porcelianas ima gelsti, tad neatrodys taip estetiškai, kaip atrodė nauji.

 

Keramikinės lėkštės

Daugiausiai  keramikines lėkštes naudojamos sodybose. Nes jos tiek praktiškos, tiek kokybiškos.  Reiktų atkreipti dėmesį, kad keramikinių indų negalima plauti labai karštu vandeniu, nes šių indų emalis gali sutrūkinėti.

Stiklinės lėkštės

Šiais laikais gana praktiškos ir populiarios yra stiklinės lėkštės Jos būna skaidraus stiklo arba sodrių spalvų, pavyzdžiui tokių kaip mėlyna, raudona, vyšninė, ir t.t. Ypač praktiškos lėkštės pagamintos iš grūdinto stiklo, nes jos beveik nedūžta, tačiau brangesnės.

Metalinės lėkštės

Taip pat lėkštės gali būti pagaminamos ir iš nerūdijančio plieno. Tokios lėkštės yra labai patvarios ir atsparios karštam vandeniui, tačiau šiais laikais tokių lėkščių praktiškai niekas nenaudoja.

Lėkštės iškyloms

Iškyloms praktiškai visuomet naudojame vienkartinius indus. Tačiau mėgstantys iškylauti renkasi ne tik vienkartinius, bet daugkartinius aliuminius indus, tiek dėl praktiškumo, tiek dėl kainos (nes nereikia kaskart pirkti naujų) ir tiek dėl ekologinių sumetimų (mažiname taršą).

Kiek lėkščių vertėtų įsigyti?

Pagalvokite apie tai, koks lėkščių skaičius gali pasiteisinti. Ar tikrai verta pirkti komplektus, nes sudaužius vieną komplekto indą bus sunku rasti tokį patį.  Jeigu dažnai kviečiate svečius, pagalvokite kiek jų būna ir atitinkami nuspręskite dėl kiekio.  Paprastai komplektai parduodami po 6, 12 ar 24 lėkštes, tad paskaičiuokite kas jus tiktų. Nepamirškite įsigyti ir desertinių lėkštučių, kurios tikrai panaudosite per įvairias šventes atėjus svečiams.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *