Ar verta indus plauti indaplovėje?

Ar verta indus plauti indaplovėje?

Pirmąsias indaploves užpatentuotos 1850 m. Tai atrado išradėjas D. Houghtonui.  Tik tai neatrodė kaip šiuolaikinės indaplovės. Tai buvo tik medinis kubilas su ant ašies pritvirtintomis specialiomis  mentėmis, kurios buvo sukamos paprasčiausiu rankiniu būdu. Ir tiesą sakant tokiu būdu indai nebuvo išplaunami itin efektyviai. Bet gana greitai pasirodė ir šiek tiek patobulintos indaplovės. Ir jau 1886 metais pasirodė pats pirmasis dabartinės indaplovės prototipas. Europoje pirmąją serijinę indaplovių gamybą pradėjo žymioji vokiečių bendrovė „Miele“, kuri ir dabar garsėja savo kokybe ir didele kaina. Taigi pirmoji tokia indaplovė tebuvo baltas cilindras ant trijų ratukų, kurio veikimo principas buvo paprastas; indai buvo kraunami į akytus metalinius krepšius, į kuriuos besisukantys purkštukai pylė vandenį ir taip buvo plaunami indai.

Indų plovimas šiuolaikine indaplove

Šiuo metu  prekybos vietose rasime tokių indaplovių, kurios turi ir specifinių papildomų funkcijų. Kaip pavyzdžiui taupymo funkcija: porcelianiniai indai gali būti pakraunami tik dalinai ir taip taupomas vanduo ir elektros energija. Nors indaplovės indus plauna pakankamai ilgai, tačiau šiuolaikinės indaplovės papildomai turi ir  greito plovimo funkciją. Kai tuojau pat po valgio sudedami indai į indaplovę, kurioje bus pašalinami tik patys didžiausi nešvarumai ir tik vėliau, kai prisikaups pakankamai daug indų, tuomet galėsite pasirinkti ir įprastą indų plovimo režimą. Naudinga funkcija indaplovės įjungimo atidėjimo funkcija, kuri taip pat gali pagelbėti planuojant savo laiką. Kartais indaplovės atsisakoma dėl to, kad indai plaunami pakankamai ilgai (dažniausiai – nuo 90 iki 120 minučių) ir faktas tas, kad turint indaplovę reikia turėti žymiau daugiau indų komplektų. Bet šiais laikais dauguma renkasi indaploves, perka didesnį kiekį indų ir turi daugiau laiko sau, o ne stovėti prie kriauklės ir indus plauti.

Vandens taupymas

Jei dar yra dvejojančių tuomet pats laikas pakeisti nuomonę, nes indaplovės tikrai taupo vandenį, nes sutaupoma apie 60 procentų vandens, tad tai gali padėti sutaupyti pinigų. Keturių asmenų šeima per dieną gali sutaupyti apie 30-50 litrų vandens.

Sutaupykite indų ploviklio

Taupomas ne tik vanduo, bet ir indų ploviklis. O šiais laikais tai itin aktualu, nes plovikliai sukenkia įvairių alergijų. Tad rūpinimasis ekologija ir savo sveikata šiandien yra tikrai labai aktualus, todėl verta pagalvoti apie būdus, kurie leistų sunaudoti mažiau indų ploviklio. O indaplovėje  sunaudojama apie 25 procentais mažiau indų plovimo priemonių, nei plaunant rankomis.

Higienos palaikymas

Kai indai yra plaunami rankomis paprastai sureguliuojamas vanduo būna apie  40 laipsnių temperatūros, tačiau to nepakanka, kad būtų sunaikintos įvairios bakterijos. O indaplovėse paprastai būna apie 65 laipsnius ir tai padės efektyviau sunaikinti bakterijas.  O įvairioms bakterijoms daugintis geriausia temperatūra svyruoja nuo 5 iki 55 laipsnių tad faktas indaplovė yra tinkamesnė.

Rankų odos tausojimas

Dažnas pastebi, kad po indų plovimo rankų oda tampa žymiai sausesnė. Indų ploviklis gali pažeisti rankų odą, todėl kieno rankų oda jautresnė tuomet  verta pagalvoti apie indaplovės įsigijimą.

Taigi matome, kad indaplovė turi žymiai daugiau privalumų, nes indai išplaunami ir švariau ir ant indų neliks jokių bakterijų, jūsų rankos liks sveikos ir dar sutaupysite ir vandens, o svarbiausia Jūsų brangaus laiko..

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *