Vapinimo-elektroninių cigarečių rūkymo kainos

Jaunasis rūkymas sumažėjo tris kartus greičiau nuo garinimo pradžios, patvirtino naujas tyrimas.

Remiantis žurnale „Tobacco Control“ paskelbtais tyrimais, JAV paspartėjo ilgalaikis jaunimo ir jaunų suaugusiųjų, turinčių mirtiną cigarečių įprotį, sumažėjimas.

Tyrimui, pavadintam „JAV jaunimo ir jaunų suaugusiųjų santykio su garinimu ir rūkymo pradžia tyrimas: realybės patikrinimas“, tyrimui vadovavo visuomenės sveikatos ekspertai profesoriai Davidas Levy, Kenas Warneris ir australas Ronas Borlandas.

Tyrimas, kuriame buvo naudojami viešai prieinami duomenys tendencijoms tirti, atskleidė: „Nuo 2014 m. Labai išaugo jaunimo garinimo paplitimas. Laiko tendencijų analizė parodė, kad pastarųjų 30 dienų rūkymo paplitimas sumažėjo du ar keturis kartus po 2014 m.

„Įrodyta, kad rūkymo rodikliai, įskaitant kasdien rūkančiųjų dalį tarp pastarųjų 30 dienų rūkančiųjų, taip pat sumažėjo sparčiau, nes garinimas tapo vis labiau paplitęs“.

Rūkymas tarp jaunimo Jungtinėje Karalystėje taip pat laikėsi panašios tendencijos, nes Nacionalinės statistikos biuras pranešė, kad per tą patį laikotarpį smarkiai sumažėjo rūkančiųjų nuo 18 iki 24 metų skaičius.

Taip pat paaiškėjo, kad dažniausia priežastis, dėl kurios žmonės davė garinimąsi, buvo pagalba mesti rūkyti, o beveik pusė (48,8 proc.) Garbanotojų teigė, kad būtent todėl ir naudojo elektronines cigaretes. Tai, kad jos yra mažiau kenksmingos nei cigaretės, patvirtinta šių metų Visuomenės sveikatos Anglijos ataskaitoje, kad elektroninės cigaretės yra 95 proc. Saugesnės nei tabako rūkymas, buvo antra pagal dažnumą priežastis, dėl kurios atsirado 29,2 proc.

Be to, nustatyta, kad rūkymas ne tik padeda sumažinti rūkymo rodiklius, bet ir apsaugo nuo rūkančiųjų ilgalaikio atkryčio-net jei jie akimirksniu bando cigaretę.

Išvados, finansuojamos „Cancer Research UK“ ir paskelbtos medicinos žurnale „Drug and Alcohol Review“, rodo, kad vaping aktyviai skatina ne tik mesti rūkyti, bet ir ilgalaikę atkryčio prevenciją.

Tyrimą atlikusi pagrindinė tyrinėtoja dr. Caitlin Notley iš Rytų Anglijos universiteto Noridžo medicinos mokyklos sakė: „Elektroninės cigaretės yra populiariausia pagalba mesti rūkyti Jungtinėje Karalystėje. Ankstesni tyrimai parodė, kad elektroninės cigaretės yra labai svarbios padėti žmonėms nerūkyti – pakeisti fizinius, psichologinius ir socialinius rūkymo aspektus.

„Norėjome sužinoti, kas nutinka, kai žmonės, perėję prie garinimo, vėl pradeda rūkyti.

„Labai svarbu tai suprasti, kad galėtume parengti patarimus, patarimus ir paramą, kad padėtų žmonėms ilgą laiką nerūkyti, ypač todėl, kad grįžimas prie rūkymo yra toks žalingas“.

Dr.

„Skirtumas tas, kad kai kuriems garbanotojams nekeista cigaretė buvo laikoma„ leidžiama “. Kitiems netyčinė cigaretė dar labiau pasiryžo išlaikyti abstinenciją ateityje.

„Bet kokiu atveju tai nebūtinai sukėlė visišką rūkymo atsinaujinimą.

„Kadangi garavimas yra malonesnė alternatyva, mūsų tyrimas parodė, kad visiškas rūkymo atsinaujinimas nėra neišvengiamas, kai žmonės atsiduria nelyginėje cigaretėje“.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *