Mediniai langai: ar tai išties ekologiškas pasirinkimas?

butas

langaiRinkoje pasirodžius plastikiniams langams, daugelis senuosius medinius langus lupo be pasigailėjimo ir keitė juos plastikiniais. Visgi, šiandien langų pardavėjai pastebi tendenciją, kad dalis žmonių grįžta prie medžio, kuris namų statyboje yra naudojamas jau ne vieną šimtmetį. Specialistai tokį pasirinkimą vertina įvairiai: vieni teigia, kad medinius langus žmonės renkasi dėl jų unikalių savybių išlaikyti šilumą, kiti įsitikinę, kad tai ekologinės psichozės, apėmusios visą pasaulį, pasekmė.  Ties šia vieta vertėtų stabtelėti ir truputį pasigilinti ar mediniai langai yra išties ekologiški.

Medis – natūrali medžiaga, todėl daugeliui atrodo, kad ir mediniai langai savaime yra ekologiški. Na, tai ne visai tiesa. Priešingai nei plastikiniai, mediniai langai nėra tokie atsparūs klimato pokyčiams, todėl ilgainiui gali šiek tiek pakisti jų forma, suprastėti atidarymo bei uždarymo mechanizmas. Medinių langų gamintojai, norėdami užtikrinti, kuo ilgesnį lango eksploatacijos laiką, jį impregnuoja stipriomis cheminėmis medžiagomis, kurios langą apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Tad teigti, kad mediniai langai yra ekologiškas pasirinkimas nėra visiškai tikslu.

Žinoma, mediniai langai, patekę į aplinką greičiau suyra, tačiau irimo proceso metu išsiskiria cheminės medžiagos, kurios buvo „farširuotos“ į langus ilgus metus. Kokia alternatyva?

Rinkoje yra pasirodžiusios eko durys bei langai, kurie pasižymi tradicinėmis medinių langų savybėmis: puikiai praleidžia orą, tačiau išlaiko šilumą, nerasoja, atrodo itin natūraliai, siūlo pirkėjams itin platų dizaino asortimentą ir t.t. Esminis skirtumas, kad naujieji eko langai ar durys yra išties ekologiški, speciali jų gaminimo technologija užtikrina, kad patekę į aplinką jie nepaskleis kenksmingų medžiagų.  Be to, inovatyvūs eko langai yra ilgaamžiai ir kainuoja šiek tiek pigiau, nei tradiciniai mediniai langai. Visgi, jie savo kaina tikrai nėra tokie draugiški, kaip plastikiniai langai.

Taigi, kalbėti apie ekologiją reiktų išties atsargiai, nes ne viskas nekenksminga, kas yra natūralu. O jei nesate tikri, kokius langus pirkti, geriau visada pasikonsultuoti su specialistais, kurie įvertinę jūsų poreikius bei galimybes, pasiūlys optimaliausiai jums tinkantį langų variantą.

 

 

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *