Ką rinktis: plastikiniai vs mediniai langai

Kai nusprendžiama senus langus pakeisti naujais, neretai tenka pagalvoti, kuris pasirinkimas gali būti palankesnis – plastikiniai ar mediniai langai. Kaip ir bet kuri kita produkcija, ir viena, ir kita pasirinkimo galimybė turi savų privalumų ir trūkumų, tad visada svarbu gerai pagalvoti, kuris sprendimas geriausiai pateisintų lūkesčius. Taigi, kuriuos šių langų rinktis palankiau?

Šilumos izoliacija

Nemažą dalį šilumos prarandame būtent per langus ir duris, tad svarbu pasirūpinti, kad pasirinkti langai būtų pakankamai sandarūs ir sulaikytų šilumą namuose. Čia kur kas palankesniu pasirinkimu gali būti mediniai langai, nes medis – savaime izoliuojanti medžiaga, kuri daug geriau sulaiko šilumą. Gaminant plastikinius langus labai sunku pasiekti gerą šiluminę varžą, ir visai nesvarbu, kiek plastikiniai profiliai turi kamerų. Taigi, mediniai langai turi ženklų pranašumą prieš plastikinius langus. Taip pat svarbu yra tai, kad mediniai langai nekaupia dulkių, padeda palaikyti optimalų drėgmės balansą, ir puikiai izoliuoja triukšmą Mieste gyvenantiems žmonėms tai neretai yra vienas svarbiausių kriterijų, todėl vertėtų pagalvoti apie medinių langų įsigijimą.

Priežiūra

Nors neretai yra manoma, kad mediniai langai pareikalaus ypatingos priežiūros ir kas kelerius metus teks juos perdažyti, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šiuolaikinės langų gamybos technologijos leidžia užtikrinti, kad medinių langų priežiūra bus tokia pat paprasta, kaip ir plastikinių langų. Ir medinių, ir plastikinių langų priežiūra yra labai paprasta, ir tereikia vadovautis gamintojų rekomendacijomis, kurios galės užtikrinti langų ilgaamžiškumą. Priešingai nei plastikiniai, mediniai langai leidžia namams kvėpuoti, tad jums nereikės rūpintis dažnu namų vėdinimu, ir galėsite būti tikri, kad namuose nepradės kauptis drėgmė.

Estetika

Kokia langų išvaizda galėtų geriausiai pasiteisinti, tai priklausys nuo kiekvieno individualaus skonio. Vis dėlto, neretai teigiama, kad mediniai langai atrodo kur kas estetiškiau nei plastikiniai. Namuose medinius langus galėsite nesunkiai priderinti, nes didelis siūlomų spalvų pasirinkimas visada leis atrasti pačias geriausias pasirinkimo galimybes.

Kaina

Medinių langų kaina paprastai yra šiek tiek didesnė nei plastikinių langų, tačiau skiriasi neženkliai. Dažniausiai mediniai langai kainuoja maždaug 10-20 procentų daugiau nei plastikiniai langai, tačiau jų kaina yra mažesnė nei aliuminio profilio langų. Visada yra galimybė pasidomėti, kokių pardavėjų siūlomų medinių langų kaina yra pati palankiausia, ir tikrai bus galima priimti tam tikrą geriausią sprendimą.

Jei rūpinatės ekologija…

Šiandien rūpinimasis ne tik savimi, bet mus supančia aplinka, yra labai svarbus, todėl tuo atveju, jei ekologinis sąmoningumas jums nėra svetimas, mediniai langai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Mediena yra natūralus produktas, tad toks pasirinkimas iš tiesų gali būti palankus. Seni mediniai langai, priešingai nei plastikiniai, gali būti restauruojami, tad jie gali būti tarsi prikeliami naujam gyvenimui. Pastaruoju metu įvairi natūrali produkcija įgyja vis didesnį populiarumą, ir tai tikrai sveikintina, nes visa tai turi teigiamą poveikį mūsų aplinkai.

Tenka pripažinti, kad mediniai langai turi iš tiesų nemažai privalumų, kurie pranoksta plastikinių langų pliusus. Plastikinių langų kaina paprastai yra mažesnė nei medinių, tačiau mokėti brangiau tikrai verta: mediniai langai užtikrins optimalią drėgmę ir šilumą, izoliuos triukšmą, nereikės rūpintis dažnu namų vėdinimu, o priežiūra bus tikrai paprasta. Taigi, jei planuojate užsisakyti naujus langus, ši pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti viena palankiausių, ir visada galite rasti tokių įmonių, kurios šiuos langus galėtų pasiūlyti pačia geriausia kaina.

 

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *