Kaip išrinkti patalynę vaikui?

Saldus bei ramus miegas – vienas svarbiausių geros savijautos ir nuotaikos garantų, ypač augančiam organizmui, kuriam poilsio reikia daugiau nei suaugusiajam. Tad tėveliai privalo pasirūpinti kokybišku savo vaiko miegu bei poilsiu, o saldžius sapnus atneša tik patogi vaikui skirta patalynė.

Pagalvės ir antklodės pasirinkimas

Pagalvės dydis priklauso nuo vaiko pečių pločio – ji neturėtų būti siauresnė nei pečiai, tačiau per didelė ir per aukštai sukelta pagalvė irgi nėra geriausias pasirinkimas. Vaikiška pagalvė turi užtikrinti taisyklingą stuburo poziciją miego metu. Antklodė – kitas komponentas, be kurio būtų sunku užtikrinti kokybišką vaiko miegą. Antklodės dydis priklauso nuo vaiko ūgio, tačiau svarbu atminti, kad vaikui reikalingos bent dvi antklodės – vasarinė ir žieminė, kad termometro stulpelio svyravimai netrikdytų ramaus vaiko poilsio.

Galiausiai vertėtų pakalbėti apie vaikiškos patalynės užpildus. Visi tėveliai puikiai žino, kad natūralios užpildo medžiagos, pavyzdžiui, žąsų plunksnos ar vilna, yra bene geriausias pasirinkimas, nes natūralios medžiagos leidžia odai kvėpuoti, išgarina drėgmę, tolygiai paskirsto kūno temperatūrą ir nealergizuoja. Deja, tokia vaikiška patalynė yra pakankamai brangi, o žinant faktą, kad vaikai greitai auga, tokia investicija ne visiems įkandama. Kita vertus, šiuolaikinės technologijos sparčiai tobulėja, todėl išgirdus žodį „sintetika“ nereiktų labai išsigąsti. Daugelis šiuolaikinių sintetinių pluoštų savo savybėmis nenusileidžia natūraliems užpildams. Pavyzdžiui, lateksiniuose, silikonizuoto poliesterio ir kituose sintetiniuose užpilduose nesiveisia dulkių erkutės, jie puikiai sulaiko šilumą ir nekaupia drėgmės. Visgi, jei tėveliai nėra tikri, kokią patalynė išrinkti savo atžalai, visada būtų pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kurie pasiūlys optimaliausiai jų ir vaiko poreikius atitinkantį patalynės variantą.

Vaikiškos patalynės užvalkalai

Šiuo metu rinkoje vaikiškos patalynės įvairovė gali nustebinti daugelį, įprastose ar elektroninėse parduotuvėse nesunkiai galima rasti dailiais piešiniais išmargintus patalynės komplektus, kurie nudžiugintų kiekvieną vaiką. Labai populiari teminė patalynė, pavyzdžiui, superherojų ar animacinių filmų tematika, tačiau apsisprendimą, kokiuose pataluose nori miegoti, vertėtų palikti pačiam vaikui. Tokiu būdu lavinamas vaiko estetinis skonis, vaikas jaučiasi išgirstas ir svarbus. Svarbiausia, kad patalynė būtų kokybiška, preciziškai pasiūta ir neprarastų savo estetinės išvaizdos po kelių skalbimų.

Panašūs straipsniai

2 Comments

  1. Man lovos išrinkimas vaikui buvo daug sudėtingesnis, nei patalynės. Patalynė daug pigiau kainuoja, nei lova… Tad per daug į tai dėmesio nekreipiau. O ir laiko atžvilgiu patalynė naudojama daug trumpesnį laiko tarpą.

  2. Mes pataliukus pirmagymiui naudojome tiek pat laiko kiek ir lovelę. Tad džiaugiuosi, kad iškart pirkau kokybiškus, atitarnavusius porą metų be jokių problemų. Vaikučiui paūgėjus lovelė keičiama, kartu ir antklodės dydis, o užvalkaliukams pats pareiškia norą pagal mėgiamus žaislus ar filmukų personažus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *