Kaip darbuotojus paversti laimingais

Siekiate, kad jūsų darbuotojai būtų labiau motyvuoti? Norite, kad jie būtų patenkinti ir laimingi savo kasdien atliekamu darbu? Puikiai suprantate, kad nuo to priklauso ir jūsų įmonės rezultatai? Tuomet akivaizdu, kad jums reikėtų bent keleto patarimų.

Gerinti įmonės ir komandos kultūrą

Tai labai svarbu motyvuotai darbo vietai. Produktyvumas didėja, kai darbuotojai jaučiasi komandos dalimi ir vertinami kaip įmonės nariai. Įmonės kultūra prasideda nuo viršaus ir sklinda žemyn. Ją atspindi filosofija, pagal kurią visi yra lygūs ir vertingi bei savo gebėjimais prisideda prie įmonės tikslų įgyvendinimo. Ji apima darbą komandoje ir dalijimąsi žiniomis bei idėjomis.

Sukurkite modernią darbo aplinką

Darbo aplinka yra viena iš svarbiausių motyvavimo strategijų. Išmanus modernus biuras skatina didesnę sėkmę nei senas pastatas su atsilupusiais dažais ir prastu dekoru. Biure turėtų būti malonu dirbti, jame turėtų būti daug natūralios šviesos ir komfortiška temperatūra. Darbuotojai įvertins tokius dalykus kaip erdvė, kurioje galima atsipalaiduoti, valgyti pietus, žaisti žaidimus ir bendrauti. Jei ketinate keisti biuro dizainą, kodėl nepaprašius darbuotojų pateikti savo idėjų?

Sukurkite darbuotojų motyvacijos platformą

Dar viena svarbi motyvavimo strategija – aprūpinti platforma, kurioje visi gali dirbti kartu. Tam puikiai tinka debesų kompiuterija pagrįstas intranetas. Žmonės gali būti nuolat informuojami apie projektus, bendradarbiauti su komandos nariais ir kolegomis bei turėti prieigą prie įmonės informacijos. Tai patikimas būdas skatinti darbuotojų motyvaciją, plėtoti komandos formavimą ir įtraukti žmones į darbą.

Skatinkite komandinį darbą

Komandinis darbas yra raktas į geresnę darbuotojų motyvaciją. Darbas komandoje užtikrina, kad kiekvienas jaustųsi vertingas ir atliktų savo vaidmenį siekiant tikslo. Tai taip pat reiškia, kad su kolegomis galite dalytis idėjomis, spręsti problemas ir kartu planuoti. Tai gali vykti kaip intraneto žinučių pokalbis, virtualus susitikimas arba susitikimas akis į akį.

Skatinkite naujoves ir kūrybiškumą

Nuobodulys naikina motyvaciją. Leiskite darbuotojams išreikšti savo kūrybinę pusę ir į projektus įtraukti savo idėjas. Tai, kad kas nors dirba buhalterijoje ar techniniame skyriuje, nereiškia, kad jis neturi novatoriškų idėjų. Skatinkite darbuotojų įsitraukimo motyvaciją kviesdami juos prisidėti prie naujų produktų, prekės ženklo ar logotipo idėjų kūrimo. Laimėtojui pasiūlykite prizą. Pripažinimas už kitus įgūdžius, nei tie, dėl kurių esame įdarbinti, gali paskatinti aukštą motyvacijos lygį. Tam labai puikiai pasitarnautų verslo dovanos, pvz., termo gertuves su logotipu, skėčiai su logotipu, marškinėliai ir kt.

Išreikškite dėkingumą

Lengva pasakyti ačiū arba gerai padirbėta. Šie paprasti žodžiai labai padeda motyvuoti žmogų ir parodyti dėkingumą. Kitas būdas įvertinti gerą darbą yra išorinis atlygis, pavyzdžiui, papildomos atostogų dienos, kuponai ar kelionės. Tai suteikia darbuotojams kažką, ko jie gali siekti.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *