Namuose naujas gyventojas? Kaip pasirūpinti augintinio sveikata?

Veterinarijos klinika turėtų būti ta vieta, kur kiekvienas šeimininkas su savo gyvūnėliu apsilanko pagal tai, kokia gyvūnėlio sveikatos būklė ir ne tik. Kaip naminių gyvūnėlių savininkas, esate atsakingas už savo kompanionus, įskaitant tai, kad reguliariai vesdami juos pas veterinarą, turite užtikrinti, kad būtų patenkinti jų sveikatos poreikiai. Kaip dažnai mano augintinis turėtų lankytis pas veterinarą? Štai ką reikia žinoti apie apsilankymų pas veterinarą dažnumą, atsižvelgiant į jūsų augintinio rūšį. 

Pirmieji gyvūno gyvenimo metai

Kai parsinešate namo kačiuką ar šuniuką, jiems paprastai bus maždaug keturi mėnesiai. Jei jie jaunesni, turėtumėte kas tris ar keturias savaites nuvežti juos pas veterinarą, kad jie būtų paskiepyti ir atlikti bendrą patikrinimą. Skiepijimas ir tyrimai dėl įprastų ligų yra būtini visiems gyvūnų kūdikiams. Taip pat maždaug keturi mėnesiai yra laikas, kai dauguma kačiukų ir šuniukų yra sterilizuojami arba kastruojami. Be to, priklausomai nuo to, ar gyvūnas buvo beglobis, ar ne, jie gali pradėti vartoti vaistus nuo blusų. Pirmaisiais kačiuko ar šuniuko gyvenimo metais svarbu juos reguliariai vežti pas veterinarą, kad būtų užtikrintas tinkamas ir sveikas augimas. Kai katė ar šuo yra vienerių metų, paprastai kartą per metus jie turi apsilankyti gyvūnų ligoninėje ar veterinarijos klinikoje. Šio metinio veterinaro vizito metu gyvūnai turės visą fizinę apžiūrą, kad patikrintų, ar nėra susirūpinimą keliančių požymių.

Kaip dažnai turime tikrinti kates ir šunis?

Kad šunys ir katės išliktų sveiki, juos reikia skiepyti įvairiais būdais. Kai jūsų augintiniai yra maži, apsilankykite pas veterinarą kas tris ar keturias savaites (kol jiems sukaks maždaug keturi mėnesiai). Suaugę šuo ir katės turėtų kartą per metus apsilankyti pas veterinarą, kad jie patikrintų ir gautų būtinus vakcinos stiprintuvus. Kai jūsų gyvūnas yra pakankamai senas, kad jį būtų galima vadinti vyresniuoju (paprastai maždaug dešimties metų), jis turėtų apsilankyti pas veterinarą du kartus per metus.

Nesvarbu, su kokios rūšies gyvūnais gyvenate namuose, įsitikinkite, kad esate susipažinę su įprastais jų įpročiais ir nuotaikomis. Tai padės atpažinti, kai pasikeičia elgesys arba atsiranda kitų požymių, kad kažkas negerai. Jei pastebėsite ženklą, kad jūsų augintinis nesijaučia gerai, kreipkitės drvet.lt.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *