Riešutai – į Jūsų sveikatą!

riesutai

Ir viskas tuo pasakyta. Riešutai yra labai geras maistas Jūsų bendrai sveikatai. Jie turi reikšmingą vaidmenį svorio metime, širdies sveikatos problemose, bei mažina mirtingumo riziką visų ligų atvejais. Be to, daugelyje riešutų yra didelis šaltinis skaidulų, kalio, cinko ir geležies, mono-nesočiųjų riebalų, vitamino E, folio rūgšties, magnio, bei antioksidantų.

Riešutai yra galinga maistinių medžiagų „jėgainė“, kurie gali stulbinančiai sumažinti širdies ligų riziką. Jie taip pat vaidina svarbų vaidmenį padedant mažinti blogojo cholesterolio kiekį ir didinti gerojo. Be to, riešutai gali padėti praplėsti kraujagysles ir apsaugoti nuo „arterijų kalkėjimo“, kitaip žinomos ligos – aterosklerozės.

Tad, kokie riešutai yra geriausi?

Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus asmeninių poreikių, o taip pat ir nuo turimų sveikatos problemų. Čia pateiksiu keletą išskirtinių riešutų maistinių medžiagų savybių, kad būtų lengviau išsirinkti:

  • Svorio metimas ir jo išlaikymas. Šiuo atveju Jums ko gero geriausiai tiktų migdolai. Baltymų, skaidulų ir riebalų kombinacija yra geriausia sotumui suteikti. Dėkite migdolų į pusryčių dribsnius ar jogurtą, arba tiesiog užbarstykite keletą ant salotų prieš valgydami pietus. Riešutai ne tik suteiks geresnį skonį Jūsų maistui, bet taip paskatins ilgiau jausti sotumo jausmą bei ilgiau laikytis savo dietos.
  • Svorio priaugimui. Ieškote sveiko būdų priaugti kelis kilogramus? Pekano ir makadamijų riešutai turi daugiausiai kalorijų. Daugiausiai šių kalorijų yra iš sveikų, neprisotintų riebalų gausos.
  • Sportininkų „degalai“. Anakardžio riešutai turi daugiausiai angliavandenių ir geležies nei bet kurie kiti riešutai. Jie yra didelis šaltinis baltymų ir cinko, kurie yra svarbiausios medžiagos ląstelių augimui ir atsinaujinimui. Įsimeskite šių riešutų į savo sportinį krepšį, kad galėtumėte greitai užkąsti.
  • Kraujo spaudimo kontrolė. Natris, kalcis, kalis ir magnis yra svarbiausios medžiagos kontroliuojant kraujo spaudimą. Pistacijos ir bertoletijos riešutai turi didžiausią kiekį šių širdžiai naudingų maistinių medžiagų. Pasigaminkite vaisių ir riešutų salotų su šiais riešutais.
  • Nėštumas. Nedidelė saujelė riešutų, kai nesijaučiate gerai ar, kai per greitai apsunkstate yra puikus kalorijų ir svarbių maistinių medžiagų šaltinis auginant vaikelį. Tarp visų riešutų, lazdyno riešutuose yra daugiausiai folio. Taip pat juose yra geležies ir cinko.
  • Sveikas senėjimas. Tebesitęsiantys tyrimai tiriant omega-3 riebiąsias rūgštis ir jų vaidmenį smegenų ir širdies sveikatoje, turėtų padėti išlaikyti Jūsų dėmesį riešutams. Riešutuose, ypač graikiniuose, yra daug poli-nesočiųjų riebalų. Graikiniai riešutai, kaip ir daugelis kitų riešutų, yra visapusiški ir gali būti dedami į dribsnius, sumalami ir sumaišomi su sviestu, ar naudojami, kaip traški plutelė ar papuošimas mėsai, žuviai, plovui ir daržovėms.

Maistinės medžiagos, kurias gausite iš nedidelio kiekio riešutų, yra įspūdingos. Galbūt, netgi įtikinamiau yra tai, kaip lengva yra įtraukti šiuos maistingumo šaltinius į savo racioną. Nėra nieko lengviau, kaip įsimesti pakelį riešutų į savo rankinę. Tik laikykitės porcijų dydžio, ir nepersivalgykite.

Porcijų dydžiai

Kaip ir jau minėjau, riešutai yra laikomi sveiku maistu, bet nereikėtų per daug jų valgyti. Kai riešutus įtraukiate į savo mitybą, taip pat pridedate kalorijas kartu su nauda sveikatai. Todėl yra gan svarbu sumažinti kalorijų kiekį iš kitų šaltinių, kad išvengtumėte svorio didėjimo. Tačiau nedidelis kiekis riešutų per dieną bus tik į naudą. Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį, kokius riešutus renkatės, kadangi vieni ir mažiau kaloringi, kiti labiau.

Būkite sveiki!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *