Kompostavimo privalumai

kompostas

Tai, kad kompostas yra natūrali trąša žino daugelis. Tačiau kodėl, kai viskas akivaizdu vis dar atsiranda asmenų, kurie renkasi savo augalus tręšti cheminiais preparatais? Turbūt viskas baigsis tuomet, kai pagaliau visi lietuvaičiai susirūpins savo mityba ir pradės pirkti tik ekologiškas daržoves. Tokiu vis daugėja, tad nereikia stebėtis, kad vieną dieną ekologiški produktai ims viršų. Na, o ekologiškiems jiems būti padeda kompostas, kuris yra natūrali trąša, tarsi maistas, kuris skatina, kad auginami vaismedžiai, vaiskrūmiai ir daržovės augtų greičiau. Jei pasirūpinsite dirvos sveikata būsite tikri, kad auginami produktai bus sveikesni ir tuo pačiu žemė ilgiau bus funkcionali. Galime drąsiai sakyti, jog tai galimybė užtikrinti sėkmingą žemdirbystę.

Kompotas turi akivaizdžius pliusus, kuriuos įžvelgus nepasinaudoti teikiamomis galimybėmis paprasčiausiai negalima.

  • Ekologiškumas. Pirmiausia verta paminėti tai, kad kompostas prisideda ir ekologijos ta prasme, kad neišmesite produktų, kurie kasdien keliauja į bendrus konteinerius. Kažkur padėti nebe reikalingus maisto produktus reikia. Išmetę kartu su visomis kitomis šiukšlėmis mes užkertame kelią naudingam jų skaidymuisi ir todėl šiukšlynų krūvos darosi vis didesnės. Kompostas skatina namuose turėti atskirą vietą organinėms medžiagoms. Jos ne tik kad neišmetamos, tačiau tuo pačiu atneša ir realią naudą.
  • Dirvos sveikatos gerinimas. Kitas akivaizdus pliusas, kad kompostas padeda pasiekti geresnę dirvos sveikatą. Kompostas sėkmingai gamina granules, kurios turi daug naudingų savybių dirvožemiui. Tačiau tai mes jau aptarėme ir kiekvienas, kuris nusprendžia užsiimti kompostavimu tą žino.
  • Apsauga. Kompostas taip apsaugo augalus nuo tiesioginių saulės spindulių. Lietuviškos vasaros gana sausros, tad labai svarbu išsaugoti drėgmę. Štai kompostas prisideda ir prie to. Uždengia juo augalų pašaknes jūs garantuosite sau retesnį laistymą.
  • Nauda augalams. Augalai gaus visas reikalingas maisto medžiagas pagal savo poreikį. Komposto niekada nebus per daug, kadangi tik norimas medžiagas augalai įsisavina.
  • Nerūgštinga dirva. Geras kompostas padeda reguliuoti ir dirvos rūgštingumą. Dėl per didelio pastarojo kiekio dažnai dirvai reikia leisti metus kitus pailsėti. Štai kompostas suteikia sąlygas to išvengti.
  • Augalų imuniteto stiprinimas taip pat skatinamas naudingų komposto savybių ir veiksnių.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *