Turinčios garbanotus plaukus svajoja apie tiesius ir švelnius it šilkas. Lygių plaukų savininkės bet kokia iškilmingesne proga darbuojasi žnyplėmis, prisipurškia kalną fiksuojamųjų priemonių ir bent laikinai džiaugiasi garbanomis. Blondinės tamsina plaukus, tamsiaplaukės – šviesina… Žodžiu, kur plaukai, ten ir problemos. Tikrosios tiesos suvokimas, jog svarbiausia – sveiki plaukai, ateina tuomet, kai plaukai slenka, pradeda kankinti išsausėję plaukai ar visiškai nusilpę. Siekiant padėti išsaugoti plaukų grožį, pateiksime atsakymus į dažnai kylančius klausimus, susijusius su plaukų priežiūra.
Ar galima naudoti plaukų džiovintuvą?
Išsausėję plaukai ir lūžinėjantys plaukų galiukai – tik dalis „dovanėlių“, susijusių su nuolatiniu džiovintuvo naudojimu. Taip, suprantame, jog tausoji laiką ir kiekviena minutė, praleidžiama laukiant, kol plaukai išdžius natūraliai, tau tolygu prabangai. Visgi plaukų gydymas ir plaukų priežiūros priemonės, reikalingos nusilpusių plaukų atstatymui, bus brangesnės ne tik sugaišto laiko, bet ir finansinių investicijų prasme. Plaukų džiovintuvo naudojimą retink iki minimumo, o jei be šio visgi neapsieisi, prieš pūsdama karšto oro srovę, leisk plaukams kiek įmanoma ilgiau džiūti patiems.
Kuo kenksmingas įprotis eiti gultis šlapiais plaukais?
Jei viena iš dienotvarkėje numatytų užduočių – galvos plovimas, neatidėk šios iki vėlaus vakaro. Ir ne vien dėl to, jog, vakare atsigulus šlapiais plaukais, kitą rytą šie žiūrės į visas puses ir nepasiduos jokiam formavimui (garbanėms itin aktuali problema). Drėgni plaukai kur kas jautresni, tad, dėl kontakto su pagalve ir nuolatinio vartymosi, šie gali pradėti dar labiau lūžinėti.
Ar plaukų rišimas – menas?
Taip. Ir ne tik iš estetinės, bet ir taisyklingos plaukų priežiūros pusės. Įprotis formuoti kuodus ar vadinamąsias arklio uodegas, stipriai sukeliant plaukus aukštyn ar juos lankstant – tiesus kelias į situaciją, kai šie nusilspta, ima lūžinėti ir aktualus tampa plaukų gydymas. Užuot tvirtai raizgę plaukus gumelėmis, naudokite smeigtukus. Neriebus plaukų aliejus turėtų būti naudojamas kiekvieną kartą, kai formuojama šukuosena iš pakeltų plaukų (minkštinančios aliejų savybės apsaugo plauką nuo lūžinėjimo).
Kaip dažnai gali būti naudojamas sausas šampūnas?
Kuo rečiau, tuo geriau. Sausas šampūnas – šiuolaikinės kosmetikos pramonės pagalbos tiesiama ranka, kai visiškai neturi laiko arba sąlygų tvarkingai atrodyti. Tačiau šia priemone piktnaudžiauti nereikėtų, kadangi sausas šampūnas užkemša plauko folikulus. Ilgiau jį naudojant, pasireiškia tokios problemos kaip išsausėję plaukai, pleiskanos, neretai slenka plaukai ar net atsiranda žaizdos galvoje. Rasti laiko trinkimui su įprastu šampūnu tikrai įmanoma ir netgi būtina: juk plaukų priežiūra, susijusi su pažeistų plaukų atstatymu, to laiko pareikalaus dar daugiau.
Ar būtina naudoti plaukų kondicionierių?
Plaukų kondicionierius skirtas apsaugoti plaukus nuo išsausėjimo, mažinti jų vėlimąsi ir palengvinti iššukavimą. Jei su šiomis problemomis nesusiduriate, plauko papildomomis medžiagomis apkrauti nereikėtų, ypač jei produkto sudėtyje yra daug cheminių priedų. Taip pat kondicionieriai, kaip ir kitos plaukų priežiūros priemonės, turi būti parenkamos priklausomai nuo plaukų tipo bei būklės, kitu atveju galima sulaukti nepageidaujamo poveikio (pavyzdžiui kondicionierius, praturtintas baltymais, stiprina plaukus, tačiau jei šios medžiagos ir taip netrūksta, plaukai gali pradėti lūžinėti).