Arbatų poveikis mūsų miegui

Šiuolaikiniame pasaulyje ramus miegas yra daugelio žmonių pagrindinis siekis. Todėl nenuostabu, jog šiomis dienomis labai sparčiai populiarėja arbatos prieš miegą, suteikiančios ramybės ir atsipalaidavimo jausmą.

Ramunėlių arbata

Ramunėlių arbata yra laiko patikrinta priemonė nuo nemigos. Džiovintuose ramunėlių žieduose yra apigenino – antioksidanto, kuris jungiasi su tam tikrais smegenų receptoriais ir skatina raminamąjį poveikį. Ramunėlių arbatos vartojimas prieš miegą siejamas su mažesniu nerimu ir geresne miego kokybe, todėl ją mėgsta tie, kurie ieško švelnios ir natūralios pagalbos miegui.

Valerijono šaknų arbata

Valerijono šaknies arbata miegą skatinančias savybes įgauna iš junginių, kurie veikia centrinę nervų sistemą, skatindami ramybės jausmą. Valerijono šaknis jau šimtmečius vartojama kaip vaistažolių priemonė nuo nemigos ir nerimo. Valerijono šaknų arbatos gurkšnojimas prieš miegą gali padėti atsipalaiduoti protui ir kūnui, atverti kelią ramesniam ir nepertraukiamam nakties miegui.

Pasiflorų arbata

Pasiflorų arbata, gaminama iš pasiflorų lapų ir stiebų, garsėja raminamosiomis savybėmis. Arbatoje yra junginių, galinčių padidinti gama-aminosviesto rūgšties (GABA) – neurotransmiterio, slopinančio smegenų veiklą ir sukeliančio raminamąjį poveikį, – gamybą. Įtraukus pasiflorų arbatą į vakaro rutiną, galima reikšmingai pagerinti miego kokybę.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai patvirtina šių prieš miegą geriamų arbatų miegą sukeliančias savybes. Tyrimai rodo, kad ramunėlėse esantis apigeninas jungiasi prie specifinių receptorių smegenyse, sukeldamas anksiolitinį (mažinantį nerimą) ir raminamąjį poveikį. Valerijono šaknies poveikis GABA receptoriams prisideda prie raminamojo poveikio, o pasiflorų gebėjimas didinti GABA gamybą atitinka jų, kaip natūralių raminamųjų, reputaciją.

Ritualo prieš miegą kūrimas

Be biocheminio poveikio, prie geresnės miego kokybės prisideda ir pats arbatos gėrimo prieš miegą ritualas. Įprastinės rutinos sukūrimas signalizuoja organizmui, kad atėjo laikas nurimti, ir paruošia jį pereiti prie ramaus miego. Šiltas ir guodžiantis arbatos prieš miegą puodelis tampa simboliniu atsipalaidavimo signalu.

Arbatos prieš miegą įtraukimas į savo kasdienybę

Arbatos prieš miegą įtraukimas į holistinį miego higienos metodą padidina jos veiksmingumą. Miegoti palankios aplinkos kūrimas, dėmesingumo ugdymas ir nuoseklaus miego grafiko laikymasis papildo raminamąjį arbatos prieš miegą poveikį ir skatina bendrą miego kokybės gerėjimą.

Arbatų maišymas

Derinant ramunėles, valerijono šaknis ir pasiflorą su papildomomis žolelėmis, pavyzdžiui, levandomis ar melisa, galima sukurti asmeninius mišinius, kurie atitinka individualius pageidavimus ir pagerina bendrą miego arbatos vartojimo patirtį.

Holistinė nauda

Nors arbatos prieš miegą garsėja savo miegą skatinančiomis savybėmis, jų nauda neapsiriboja tik nemiga. Raminamasis ir raminamasis šių arbatų poveikis padeda sumažinti stresą, sumažinti nerimą ir apskritai pagerinti savijautą. Arbatos prieš miegą yra ne tik priemonė nuo bemiegių naktų, bet ir holistinė investicija į protinę ir emocinę pusiausvyrą.

Pabaigai

Didėjant supratimui apie miego svarbą bendrai sveikatai, miego sveikatingumo ateitis gali būti susieta su nuolat populiarėjančiais vaistažolių užpilais. Miego arbatos, kurių žavesys nepavaldus laikui, gali tapti neatsiejama miego higienos dalimi.

Daugiau: https://www.minute.lt/gydomosios-arbatos/

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *