Laiptai – svarbus interjero akcentas namuose

sraigtiniai laiptai

Laiptai – tai ne tik perėjimas iš vieno aukšto į kitą, bet ir svarbi namų interjero dalis, kuri su kitais namų objektais sudaro vientisą stilių. Nėra universalaus recepto, kokie laiptai geriausi – tai sprendžiama renkantis namo projektą, derinant poreikius su galimybėmis ar svajonėmis. Tačiau yra daugybė praktinių patarimų į ką atkreipti dėmesį įrenginėjant laiptus, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs.

Medžiagos

Laiptų pakopos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų: metalo, medienos, granito, polimero. Kadangi namuose dažniausia vaikštome basomis, norisi, jog grindys būtų šiltos, tuo pačiu ir laiptai turėtų būti šilti. Tad geriausias variantas yra medis, kadangi mediena yra šilta, o metalas bei granitas šaltos medžiagos.

Kalbant apie medį, būtina paminėti, jog ne visa mediena yra vienoda. Renkantis pakopas svarbu pasirinkti kietą medį. Kiečiausias yra ąžuolas, po jo seka uosis, tada pušis. Uosiniai laiptai yra populiariausi, kadangi yra pakankamai tvirti bei nėra tokie brangūs kaip ąžuoliniai. Tuo tarpu pušiniai laiptai nors ir labai pigūs, tačiau itin greitai nusidėvi, todėl laiptams ar grindims nerekomenduojami.

Laiptai nėra atskiras objektas, tad renkantis medžiagas, žvelgiama į bendrą interjerą ir ieškoma prie ko „pririšti“ laiptų stilių. Dažniausiai žiūrima iš kokios medžiagos daromos grindys, durys, langai ir taip kuriamas vientisas stilius.

Forma

Laiptai būna numatyti namo projekte, tad jų dydis ir forma jau būna apspręsta projektavimo etape. Statant jau gana sudėtinga pakeisti laiptų formą, tad geriausia viską apgalvoti iš anksto. Kad ir kokia laiptų forma būtų pasirinkta (populiariausios U, L, C ir spiralės formos), jų nereikia slėpti – laiptai yra namų puošmena, tad ir taupyti šioje vietoje nereikėtų.

Pakopos

Dažnai galvojama „sutaupyti“ vietos patrumpinant pakopas. Tačiau tai gali paversti laiptus itin nepatogiu objektu. Ant pakopos turi tilpti žmogaus pėda, kitaip laiptais lipti bus nepatogu. Skaičiuojama pagal vidutinio vyro pėdos dydį, kuri yra 42-43 dydžio. Tai yra 25-26 cm, prie jų dar pridedama dalis, kuri pasislepia po kita pakopa(2-3 cm). Taigi optimalus pakopos plotis 28 cm. Kodėl po pakopa esantys centimetrai neskaičiuojami kaip pagrindas? Todėl, kad jais negalima pasinaudoti lipant žemyn, todėl numažinus pakopos plotą, lipant žemyn pėdos priekis jau bus išlindęs už pakopos ribų, o taip galima prarasti pusiausvyra lipant greitai.

Atsižvelkite į visus šiuos patarimus, ir laiptai Jūsų namuose tikrai bus patogūs ir gražūs.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite juo socialiniuose tinkluose.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *