Kaip vartojimui skirtos paskolos gali pagelbėti kasdienėje buityje?

Visi žinome auksinę tiesą – jei norime nepatirti finansinių sunkumų, turime mokėti taupyti ir visuomet būti atsidėję tam tikrą sumą pinigų (finansų ekspertai ragina kiekvieną mėnesį taupymui skirti 10 proc. gaunamų pajamų). Vis dėlto, realybė ir tikslai kartais prasilenkia ir pasitaiko situacijų, kai mums reikalinga finansinė pagalba. Tokiu atveju vienas optimaliausių sprendimų – patogios ir lanksčios vartojimui skirtos paskolos, skirtos individualių finansinių poreikių įgyvendinimui. Iš kitos pusės, neatsakingas skolinimasis gali pridaryti daugiau rūpesčių, nei jums atrodo, todėl niekuomet neskubėkite priimti sprendimo, neįvertinę jo privalumų ir trūkumų. Labai svarbu rinktis ir patikimą kreditorių, kurio sąlygos atitiktų jūsų išsikeltus tikslus.

Prieš skolinantis – du esminiai klausimai

Vartojimo paskolos gali būti imamos tiek šeimos, tiek individualių asmenų buičiai gerinti. Paprastai pinigai skiriami būsto remontui, gerbūvio darbams, automobilio ar buitinės technikos įsigijimui, gydymo paslaugoms, studijoms ar atostogoms. Jei susidūrėte su situacija, kuomet jums reikalinga finansinė pagalba, turite atsakyti į du esminius klausimus: ar man iš tiesų reikia skolintis? Jei taip – kokio dydžio paskola man reikalinga?

Pirmajame etape turite gerai pagalvoti, ar iš tiesų jums reikalingas konkretus daiktas ar paslauga, kuriai prašysite finansavimo. Pvz., galbūt norite pasiskolinti pinigų naujam automobiliui, tačiau jūsų turima transporto priemonė yra visai nebloga ir galite šį automobilį naudoti dar kelerius metus, kol naujajam sutaupysite pakankamą sumą pinigų ir galėsite jį įsigyti be paskolos? Šiame etape turite įvertinti ir savo galimybes skolintis. Jei esate tikri, kad paskolos grąžinimas jums nesukels jokių rūpesčių ir nepakeis jūsų finansinės situacijos (t. y. galėsite mėgautis ta pačia gyvenimo kokybe, kokią turite dabar), tuomet paskola yra protingas žingsnis, norint pageidaujamą daiktą įsigyti greičiau, o vėliau už jį atiduoti pinigus (paskola yra tarsi atvirkštinis taupymas).

Antrasis klausimas verčia apsispręsti, kokio dydžio paskola jums iš tiesų reikalinga. Nesuklyskite – jei pasiskolinsite per mažai, gali būti, kad pinigų pritrūksite ir taip teks nusivilti – jums teks mokėti palūkanas už paskolą, tačiau norimo tikslo nepasieksite (pvz., pasiskolinę per mažą sumą būsto remontui, galite jo nepabaigti). Ir priešingai – pasiskolinę per didelę sumą pinigų, juos išleisite gana greitai, tačiau kreditoriui turėsite atiduoti didesnę sumą, nei išleidote.

Bendravimas su patikimu kreditoriumi

Kad paskola nekeltų rūpesčių, rinkitės patikimą kreditorių. Šeimos kredito unija suteikia paskolas iki 20 000 eurų. Maksimalus paskolos terminas – iki 5 metų, o vartojimo paskolos palūkanų norma skaičiuojama nuo 8 proc. Užpildę paraišką internetu, vadybininko skambučio sulauksite per kelias darbo valandas, o sprendimas dėl paskolos išdavimo bus priimtas per vieną parą. Paskolos suteikimui nereikalaujamas nekilnojamojo turto įkeitimas, be to, jei pageidausite, paskolą galėsite grąžinti anksčiau termino be jokio papildomo mokesčio.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *