Faneruotos durys ir jų stilius: klasika ar modernizmas?

faneruotos durys

faneruotos durysKiekvienais metais stilingos faneruotos durys sulaukia didelio klientų dėmesio. Vienas svarbiausių šių konstrukcijų privalumų – nedidelė durų kaina ir patrauklus dizainas. Faneruotų durų sprendimai gali būti pritaikomi tiek klasikiniam, tiek moderniam interjerui.

Faneruotų durų gamybos principas – konstrukcijos apklijavimas medienos lukštu, naudojant karštą presą. Durų kainą lemia vidinė jų sandara, t. y. priklausomai nuo pirkėjų poreikių, galima rinktis skirtingos sandaros duris. Pigiausias sprendimas – durys su kartoniniu-akytu užpildu. Tiesa, tokios konstrukcijos nėra itin tvirtos. Dažniausias pirkėjų pasirinkimas – durys su medžio drožlių ar klijuotos medienos užpildu.

Rinkdamiesi faneruotas duris, turite įvertinti jų dizaino sprendimus. Interjero specialistai teigia, kad vidaus durys atlieka vieną svarbiausių vaidmenų, vertinant bendrąją būsto atmosferą, todėl investicijų kokybiškoms durims gailėti nereikėtų. Vertinant durų stilių, kiekvienu atveju yra priimamas individualus sprendimas, tačiau tam tikras tendencijas galima išskirti, pvz., dažniausiai klientai renkasi duris pagal grindų ar sienų spalvą. Šis sprendimas tinka tiek klasikiniam, tiek moderniam interjerui. Tiesa, įrengiant namus, galima rinktis ir priešingų atspalvių konstrukcijas, tačiau šiuo atveju rekomenduojame pasitarti su dizaino specialistais, galinčiais patarti dėl vieno ar kito pasirinkimo.

Klasikiniame interjere dominuoja tamsesnių atspalvių faneruotos durys, puoštos subtilesniais dekoro elementais. Tokios durys aiškiai atskiria gyvenamąsias erdves, paprastai jos siejamos su santūrumu ir namų jaukumu. Moderniam interjerui vis dažniau pasirenkamos šviesių ir pilkų atspalvių durys, puikiai derančios prie laminuotų grindų. Šviesios konstrukcijos vizualiai padidina aplinką ir suteikia subtilios elegancijos. Be to, modernizmas neretai persipina su minimalizmo idėjomis, todėl šį stilių vertinantys pirkėjai atsisako papildomų dekoracijų ir namus „apsunkinančių“ sprendimų.

Ieškodami konkrečiai jūsų namams tinkančių durų, skirkite laiko pokalbiams su šios srities specialistais ir skirtingų konstrukcijų įvertinimui. Siekdami priimti optimaliausią sprendimą, nepamirškite, kad vidaus durys visų pirma turi derėti prie bendrosios būsto atmosferos, architektūrinių sprendimų ir proporcijų. Visais atvejais bendradarbiaukite su patikimais durų gamintojais ir pardavėjais, kurie siekia realizuoti visus klientų lūkesčius, dirba su aukštos kokybės medžiagomis ir gamybos procese taiko novatoriškus sprendimus. Kad durys tarnautų ne vienerius metus, rinkitės bendrovę, kuri teikia ir durų montavimo paslaugas – taip ne tik pasieksite aukščiausių rezultatų, bet ir sutaupysite laiko. Primename – norėdami išlaikyti prekinę durų išvaizdą, turėsite skirti laiko konstrukcijų priežiūrai. Dėl konkrečių durų valymo ir atnaujinimo priemonių pasitarkite su durų gamintojais ir (arba) pardavėjais.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *