Pagrindiniai kremavimo urnos privalumai

 Mirusio žmogaus kremavimas ir laidojimas urnoje – vis dažniau pasirenkamas laidojimo metodas tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Visai neseniai laidojimas urnoje kėlė nuostabą, kartais net pasipiktinimą. Tačiau šiais laikais šį laidojimo metodą renkasi net patys konservatyviausi, prie naujovių sunkiai prisitaikantys žmonės. Kodėl urna yra parankesnė laidojimo priemonė, nei įprastas karstas? Kokie pagrindiniai urnos privalumai?  

 Visų pirma – finansinis rodiklis. Laidotuvės yra itin didelį emocinį skausmą įtakojantis procesas, o emocinį skausmą papildo ir didelės finansinės išlaidos. Žinoma, sunkią akimirką finansinis rodiklis tikrai nėra itin svarbus, tačiau visgi vyrauja tendencija, jog urnos yra finansiškai parankesnis pasirinkimas. Urnos yra gerokai mažesnės ir kompaktiškesnės, nei dideli, masyvūs karstai. Dėl šios priežasties, net ir pačią prabangiausią urną galima įsigyti gerokai pigiau, nei įprastą, išskirtinėmis savybėmis nepasižymintį karstą.

 Artimo žmogaus laidojimas urnoje yra logiškas sprendimas žmonėms, kurie gyvena kitame mieste ar užsienyje. Urnos yra pakankamai universalus pasirinkimas, kuris suteikia galimybę pasirinkti laidojimo vietą. Vieni žmonės urną su mirusio žmogaus palaikais laidoja kaip įprastą karstą, kapavietėje. Kiti – renkasi kolumbariumą. Kolumbariumas nereikalauja nuolatinės priežiūros. Laikant urną kolumbariume nereikia atlikti įprastų, daug laiko reikalaujančių, kapavietės tvarkymo darbų – nuolatinio gėlių sodinimo, laistymo, piktžolių ravėjimo. Kolumbariumas suteikia galimybę į kapines atvykti jums patogiu metu, nesirūpinti papildomais darbais, o tiesiog pabūti mintimis su iškeliavusiu iš šio pasaulio žmogumi.

 Pagrindinis urnos privalumas – šiek tiek mažesnė emocinė, psichologinė trauma. Laidojant žmogų karste, esame priversti žvelgti į jau gyvybę praradusį žmogų, o tai sukelia ypatingai skaudžias emocijas. Laidojimas urnoje leidžia išvengti šio nemalonaus, ilgai į atmintį įsirėžiančio vaizdo. Dažniausiai šalia urnos puikuojasi graži, gyvą žmogų primenanti nuotrauka, kuri leidžia atsiminti gražiausias akimirkas su dar gyvybe besidžiaugiančiu žmogumi.

 Laidotuvės – itin skausmingas, ypatingos tvirtybės reikalaujantis procesas. Tokią akimirką, net ir pačios mažiausios, skausmą bent šiek tiek malšinančios priemonės yra protingas pasirinkimas. Elegantiška urna suteiks lengvumo pojūtį ir suteiks galimybę šiek tiek lengviau atsisveikinti su į amžiną kelionę išvykusiu žmogumi.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *