Prekių importas į Lietuvą: svarbūs žingsniai

Nusprendus imtis prekybinės veiklos, prekes į Lietuvą importuojant iš trečiųjų šalių, tenka susidurti su daugybe įvairių logistinių klausimų. Be to, neišvengiamai tenka įgyvendinti ir visas būtinas muitinės procedūras. Todėl jei iki šiol jūsų įmonė prekiavo tik produkcija, kuri jums buvo tiekiama iš kitų Lietuvoje įsikūrusių įmonių, nėra ko abejoti, kad šiuo metu galite nežinoti nuo ko jums vertėtų pradėti. Todėl verta pateikti keletą patarimų, kurių pagalba pirmyn judėti jums turėtų sektis gerokai lengviau.

Taigi, pirmiausia turite atrasti patikimus jums aktualių prekių tiekėjus pasirinktose užsienio šalyse. Žinoma, šiomis dienomis nemaža dalis vartotojų tiekėjų paiešką atlieka internetu ir viską derina nuotoliniu būdu. Tačiau praktika rodo, kad jei norima sulaukti geriausios kainos pasiūlymo ir palankiausių sąlygų, visuomet naudinga pirmines derybas vesti akis į akį, t.y. nuvykus tiesiai pas pasirinktus tiekėjus. Todėl jei jūs į savo naująją veiklą žvelgiate kaip į turinčią dideles perspektyvas ir planuojate importuotomis prekėmis prekiauti didesniu mastu, natūralu, kad būtų išmintinga vykti į užsienio šalį ir patiems imtis tiekėjų paieškos.

Galiausiai, kuomet būsite atradę jums tinkamus produkcijos tiekėjus ir suderinę palankiausias sąlygas bei sudarę prekių tiekimo sutartis, turėsite pasirūpinti ir prekių transportavimu į Lietuvą. Turėsite keletą variantų. Visų pirma, galėsite ieškoti vežėjų, kurie iš užsienio šalies galėtų transportuoti jūsų produkciją, arba galėsite naudotis savo krovininiu transportu (jei tokį turite) ir samdyti vairuotojus. Kaip bebūtų, kai bus išspręstas šis klausimas, jūs turėsite nuspręsti ir kas pasirūpins muitinės deklaracijomis. Trumpiau tariant, kai prekės pasieks Lietuvą, turės būti įgyvendintos ir visos muitinės procedūros.

Žinoma, galbūt iki šiol manėte, kad tai padaryti galėsite ir patys arba apskritai šiuos darbus galvojote patikėsią vairuotojams, kurie bus atsakingi už jūsų krovinių transportavimą į Lietuvą. Tačiau turite suprasti, kad labai dažnai tokiais atvejais yra susiduriama su pačiais įvairiausiais sunkumais, kurie kyla dėl neteisingai užpildytų muitinės deklaracijų. Todėl jei jūs nenorite susidurti su tokiais sunkumais, nėra ko abejoti, kad turėtumėte pasirinkti kitokį daug veiksmingesnį sprendimą.

Laimei, tokiu sprendimu gali būti muitinės tarpininkų teikiamos paslaugos. Pavyzdžiui, jei jums yra reikalingas muitinės tarpininkas Panevėžyje, tuomet galite peržiūrėti šiuolaikinėje rinkoje veikiančių bendrovių tinklalapius ir palyginti jų siūlomas muitinės tarpininko paslaugas. Kadangi prekės Lietuvą iš trečiųjų šalių pasiekia nuolatos, visiškai suprantama, kad ir tokių paslaugų teikėjų šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė. Dėl šios priežasties jums tikrai neturėtų kilti sunkumų pasirenkant muitinės tarpininkus, kurie galėtų jums labai efektyviai pagelbėti, suteikiant profesionalias paslaugas.

Kita vertus, kiekvienas vartotojas yra labai skirtingas, todėl natūralu, kad yra keliami ir skirtingi reikalavimai tokias paslaugas siūlančioms bendrovėms. Todėl verta apsvarstyti į ką jūs norėtumėte atkreipti didžiausią dėmesį ir kas jums būtų aktualiausia. Tačiau vėlgi, kad ir kokius reikalavimus jūs beturėtumėte, būtina pasidomėti, kiek metų šioje srityje veikia muitinės tarpininkai, kaip yra atliekamos muitinės procedūros, ką apie konkrečias bendroves kalba kiti vartotojai ir kt. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo jums bus lengviau priimti sėkmingą sprendimą.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, jei jūs naudositės muitinės tarpininko paslaugomis, galėsite išvengti bet kokių didesnių sunkumų ir būsite tikri, kad muitinės deklaracijos yra užpildytos teisingai ir profesionaliai. Todėl dabar jums belieka įgyvendinti visas minėtas užduotis ir sudarius tikslų planą imtis vykdyti savo pasirinktą importo veiklą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *