Apdailos darbai visada buvo ir yra labai paklausūs. Šių darbų poreikis atsiranda statant naujus namus ar nusipirkus naują butą, kuriame nėra vidinės apdailos arba ji yra dalinė. Taip pat apdailos darų poreikis iškyla ir tiems, kurie namuose atlieka remontą.
Apdailos darbais įvardijamas visas procesas, t. y. visi atliekami darbai, nuo to kai Jūsų namas sumūrijamas, iki to, kai namo / buto sienos, lubos ir grindys pasiekia tokį rezultatą, kurio Jūs norite (galutinį vaizdą). Kokias konkrečias paslaugas apima apdailos darbai? Apdailos darbai yra tokie: gruntavimas, glaistymas, tinkavimas, dažymas, tapetavimas, gipso kartono montavimas, plytelių klijavimas, grindų įrengimas (medinių grindų įrengimas, parketo ar laminato klojimas, linoleumo tiesimas).
Gruntavimas ir glaistymas – tai paviršiaus paruošimas dažymui. Glaistymo procesas svarbus tuo, kad kuo lygesnį paviršių paruošite, tuo nudažytos sienos ar lubos atrodys gražiau ir kokybiškiau. Jei statote naują būstą, glaistymo procesas pradedamas po mūro darbų, o jei atliekate remontą ir glaistysite paviršių, kuris jau buvo, pavyzdžiui, dažytas, tai pirmiausia turėsite pašalinti senus dažus, riebalus ir kitokias medžiagas, puikiai nuvalyti paviršių, kad glaistas gerai sukibtų su paviršiumi. Senus dažus galite pašalinti mechaniniu būdu, pavyzdžiui, šlifavimo mašina. Kitas būdas – cheminis, kuomet seni dažai, riebalai pašalinami naudojant specialius tirpiklius ar šarmines plaunamąsias priemones.
Gruntavimas – pirmasis paviršiaus paruošimo etapas, o pirmasis grunto sluoksnis yra bene svarbiausias, nes jis bus visos dangos pagrindas. Glaistymo esminė paskirtis – išlyginti paviršių. Glaisto sluoksnis turi būti vientisas, taip sudarant kuo mažiau galimybių paviršiui skilinėti.
Tinkuojama gali būti gipsiniu arba kalkiniu tinku. Kurį pasirinkti? Gipsinis tinkas turi daugiau privalumų, pavyzdžiui: išgaunamas lygesnis paviršius, gipsinis tinkas turi savybę sugerti patalpoje esantį drėgmės perteklių ir išskirti drėgmę, kai patalpoje per karšta, šiam tinkui būdingos šilumos bei garso izoliacinės savybės, gipsiniu tinku nutinkuoti paviršiai yra idealiai tinkantys dažymui, tapetavimui, plytelių klijavimui ir kt. O kalkinio tinko privalumų yra tik pora: jis yra labai atsparus šalčiui ir atsparus vandeniui.
Dažymo proceso galutinis rezultatas priklauso nuo kelių aspektų: dažytojų gebėjimų, medžiagų kokybės ir dažomo paviršiaus paruošimo. Siekiant geriausio rezultato, paviršių dažyti patariama 2–3 kartus.
Nors labiau įprasta, kad tapetuojamos namo / buto sienos, tačiau tapetuoti galima ir lubas. Tapetų rūšys: popieriniai tapetai, viniliniai tapetai, tofotapetai, stiklo audinio tapetai, skysti tapetai.
Apdailos darbai pasak Thesoretto.com regis, neapsieina be gipso. Gipsas naudojamas lubų įrengimui, taip pat pertvarų, sienų, nišų įrengimui. Rinkoje yra trys populiariausios gipso kartono rūšys: paprastas, atsparus ugniai, atsparus drėgmei. Sienoms, pertvaroms, luboms dažniausiai pasirenkamas paprastas gipsas. Patalpoms, kuriose būna drėgmės, pavyzdžiui, voniai, tinkamas yra drėgmei atsparus gipsas. Prie židinių, krosnelių montuojamas ugniai atsparus gipsas.
Plytelės – graži interjero detalė, ypač atsižvelgiant į platų įvairių plytelių asortimentą, siūlomą prekybos vietose. Plytelės naudojamos sienoms, grindims. Priklausomai nuo patalpos, kurioje klojamos plytelės, nuo jų paskirties, nuo Jūsų poreikių ir galimybių, galite rinktis tokias plyteles: keraminės plytelės, klinkerio plytelės, akmens masės keraminės plytelės, mozaikinės plytelės, marmuro plytelės. Plytelės klasifikuojamos į klases pagal jų patvarumą.
Grindų klojimo procesas priklauso nuo pasirinktos grindų dangos. Bet kokiu atveju pirmas (apatinis) šio „sumuštinio“ sluoksnis yra betonas. Jei bus klojamas laminatas ar parketas, tai ant betono dedamas hidroizoliacinis sluoksnis ir klijuojamas parketas. Jei įrengiamos medinės grindys – ant betono dedamos lagės, tarp jų – akmens vata. Ant lagiu dedamos ir vinukais kalamos grindlentės.