Kondicionieriai namams: 5 taisyklės, kurios leis padaryti tinkamą pasirinkimą

Norint įsigyti oro kondicionierių neretai bandome viską atlikti patys, nesivadovaujant jokiais patarimais. Puiku, jeigu gan nemažai išmanote apie šiuos prietaisus, tuomet gal ir nereikia kitų žmonių patarimų. Tačiau jeigu kondicionieriai namams perkami neturint jokios praktikos ir žinių, tuomet galima padaryti nemažai klaidų. Tad šiame straipsnyje aptarsime 5 pagrindinius punktus, į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis kondicionierių.

Atsižvelgti į interjerą

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad oro kondicionieriaus nereikia derinti prie interjero, juk tai daugmaž žinomas daiktas ir jį sunkiai galima priderinti prie kažko. Tačiau šiais laikais galima rinktis pačius įvairiausius oro kondicionierius, tad juos nesunkiai galima priderinti prie namų aplinkos, taip sukuriant vientisą visumą ir jo neišskiriant. Tad juos galima montuoti prie lubų, prie sienų, arba jie gali būti mobilūs ir pastatomi ten, kur reikia. Taip pat technologijos leidžia pagaminti ir įmontuojamus kondicionierius, kurie kambaryje visiškai nebūtų matomi.

Galia

Jeigu perkamas kondicionierius namams, tai norima, kad jis veiktų tinkama. Tad prieš jį įsigyjant turite atlikti namų darbus, kurie leis be klaidų jį išsirinkti. Tad privalu žinoti, kokį namų plotą turės aptarnauti nusipirktas oro kondicionierius ir pagal tai rinktis jo galingumą. Jeigu jis bus nusipirktas per galingas, tuomet jis bus naudojamas neefektyviai, jeigu per silpnas – neaprūpins vėsa ar šiluma viso namų ploto.

Efektyvumas

Turbūt tai vienas iš svarbiausių kriterijų, į ką pravartu atsižvelgti. Juk kiekvienas norime naudoti daiktą taip, kad jis būtų maksimaliai efektyvus, bet naudotų minimaliai energijos. Todėl renkantis kondicionierių namams, visada atkreipkite dėmesį į jo charakteristiką, kokį efektyvumą jis gali suteikti. Aišku, tokie prietaisai kainuos brangiau, bet ilgainiui jų kaina atsipirks.

Dėmesys lauko įrangai

Jeigu yra perkami kondicionieriai, kurie susideda iš dviejų dalių, tai yra viena dalis montuojama namo viduje, kita išorėje, didžiausias dėmesys skiriamas vidiniai daliai, o išorinė lieka nuošalyje. Jei jau pasirinkote tokį oro kondicionierių, reikėtų atsižvelgti ir į išorinę. Todėl turėtumėte įsitikinti, kad šiai daliai papildomi namo įrengimai netrukdys veikti, jo neužkims, taip pat į jį reikėtų kreipti dėmesį prieš vasaros ir žiemos sezoną.

Tinkamas laikas

Dažniausiai apie oro kondicionierius pagalvojame tada, kai užklumpa karščiai. Bet toks laikas yra per vėlus, nes apie juos tokiu laikotarpiu pagalvoja daugelis ir visi suskumba juos įsigyti. To pasekoje, atsiranda didelės eilės, kad jie būtų sumontuojami. Tad laukti galima ne vieną savaitę ar mėnesį, kol prietaisas bus pajungtas. Todėl vertėtų apie oro kondicionierių pagalvoti iš anksto, o visko nepalikti paskutinei minutei.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *