Dantų skausmas gali signalizuoti rimtesnes problemas

dantu skausmas

Pavargote nuo nesibaigiančio dantų skausmo? Dauguma žmonių bijo, jog dantų grąžtas odontologijos klinikoje bus skausmingesnis nei dantų skausmas, todėl daugelis jų atsisako šios procedūros kol gėlimas baigiasi. Be to, kai kurie žmonės vis dar danties skausmą sieja su dantų ištraukimu – o tokios mintys apie dantų praradimą yra kažkas tokio, ką sunku iškentėti.

Ne vienas būdas, kuriuo galima pagydyti skaudantį dantį.

Dantų skausmo gydymo būdai gali būti tokios procedūros, kaip dantų plombavimas, šaknų kanalų gydymas, dantų protezai, karūnėlės ar, galiausiai, dantų pašalinimas. Tačiau, šiais laikais, dantų gydymas yra kur kas tobulesnis ir, iš tikrųjų, dažnai padeda išvengti dantų ištraukimo. Be to, šių dienų kosmetinės dantų gydymo procedūros, kaip pavyzdžiui dantų plokštelės ir dantų implantai, gali suteikti alternatyvų tradiciniam gydymui ir suteikti geresnę estetinę ir funkcinę naudą.

Ar Jūsų dantų skausmas gali atskleisti rimtesnes problemas?

Kadangi kai kuris dantų skausmas praneša apie kur kas rimtesnes sveikatos problemas, nereikėtų ignoruoti to. Pavyzdžiui, tyrimai parodė, kad širdies priepuolį gali rodyti skausmas ar jaučiamas sunkumas kairėje žandikaulio pusėje. Skausmas žandikaulyje ir skruostikauliuose ar sunkumas kramtant gali taip pat būti pirmas tam tikro sąnarių sutrikimo signalas. Be to, sinuso infekcijos gali sukelti skausmą viršutiniuose krūminiuose dantyse, ir suklaidinti Jus, manant, kad šis skausmas yra dantų problemų priežastis. Todėl dėl visų šių (ir ne tik) priežasčių, jeigu jaučiate chronišką ar labai stiprų skausmą dantyse, Jūs būtinai turite pasikonsultuoti su savo odontologu.

Geros žinios yra tos, kad dabar odontologai turi pažangesnius būdus ištirti dantų skausmo šaltinį, jį pašalinti, ir labiau malonesnius ir efektyvesnius sprendimus juos apsaugoti.

Dantų skausmo rūšys ir, ką jie gali reikšti?

Yra įvairių dantų skausmo rūšių, kur kiekvienas iš jų gali rodyti skirtingas sveikatos problemos rūšis. Jo įvertinimas ir diagnozė, kurį atlieka dantų profesionalas, gali nustatyti dantų skausmo priežastį, nuo kurio kenčiate, ir jo šaltinį.

Aštrus, nenutrūkstantis dantų jautrumas ar skausmas

Jautrumas šalčiui gali būti dantenų atsitraukimo ženklu, emalio praradimo dėl per stipraus valymo dantų šepetėliu ar amžiaus, nusidėvėjimo ir įskilimo, ar nedidelės dantų skylutės ženklu. Jautrumas karščiui taip pat gali rodyti nedidelę skylutę, tačiau tai gali būti pūlinio, įskilimo ar sunkaus karieso ženklu.

Chroniškas dantų skausmas

Jeigu vienas ar keli dantys yra apimti chroniško dantų skausmo, to priežastimi gali būti pažeistas nervas. Nervų pažeidimas gali būti dantų džerškėjimo, sunkaus dantų karieso ar tam tikros dantų traumos padariniu.

Intensyvus, tvinkčiojantis dantų skausmas

Intensyvus ir tvinkčiojantis skausmas, kartais lydimas patinusio veido padariniu, paprastai yra infekcijos ar pūlinio ženklu.

Skausmingas kramtymas

Jeigu Jums skauda dantis, kai valgote, kaltininkas gali būti dantų ėduonis, ar nedidelis įtrūkimas (įskilimas) dantyje.

Galinio žandikaulio skausmas

Skausmas galinėje žandikaulio dalyje gali būti siejama su suspaustais protiniais dantimis. Tačiau tai taip pat gali būti sąnarių problema ar dantų griežimo ženklu, abu jie gali sukelti žandikaulio skausmą, bei nulemti skausmą visose kitose veido dalyse.

Dantų skausmas yra apibrėžiamas kelias lygiais. Nenutrūkstantis dantų skausmas gali reikšti truputį daugiau nei retkarčiais pasitaikantį nepatogumą. Jeigu skundžiatės chronišku skausmu, privalote nedelsiant kreiptis į savo odontologą. Priklausant nuo skausmo rūšies, jis turėtų būti nustatomas tik dantų profesionalo, išmanančio savo darbą, kuris tuojau pat galės pasiūlyti Jums ir dantų skausmo gydymą. Kuo anksčiau pasirūpinsite savo dantimis, tuo mažiau nepatogumo suteiks Jums dantų gydymas.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *