Sodo baldai jūsų sodyboje

Sodo baldai
Sodo baldai
Sodo baldai

Pavėsinei, poilsio aikštelei, terasai nuotaiką padeda sukurti sodo baldai. Priklausomai nuo dangos ir baldų, poilsiavietė gali būti moderni, klasikinė arba kaimiška. Mediena tinka prie bet kokios dangos. Visai neapdorota arba tik nulakuota skleidžia šilumą ir natūralumą. Pavyzdžiui, įdomų kelmą galima paversti originaliu suolu. Miške galima rasti įvairių išvirtusių medžių, taigi jums nereikalinga pirkti medienos arba užsisakyti lauko baldų gamybą. Jau niekam nereikalingą medieną puikiausiai galim pritaikyti sodo baldų gamybai. Kad nebijotų drėgmės tokius baldus reikėtų impregnuoti ir ilgai galėsite džiaugtis jų teikiama nauda. Tokie sodo baldai tinka ne tik sodyboje, bet ir miško aikštelėms, lauko kavinėms ir t.t.

 

Sodo baldų rūšys

Mediniai baldai turėtų būti pagaminti tik iš kietos medienos arba impregnuoti specialiomis medžiagomis. Jei norime, kad baldai derėtų prie namo spalvinės aplinkos, juos galite dažyti. Spalvas rinkitės pastelines, neryškias. Gana populiarios sodo baldų spalvos yra balta ir juoda. Baltai nudažyti baldai atrodys elegantiškai. Juodai dažyti tiktų prie šviesaus namo, būtų ryškesnis akcentas.

Jei jūsų terasa ar pavėsinė yra nedidelė galite rinktis ir kitokios rūšies lauko baldus. Elegantiškai atrodo pinti baldai, jie suteikia jaukumo. Atkreipkite dėmesį, kad pintus baldus galima naudoti tik uždarose sodo vietose. Jie itin bijo drėgmės. Todėl net nakčiai geriau nepalinkti lauke.

Plastikiniai sodo baldai tinka visur- tiek uždarose sodo vietose, tiek kur įrengtos laikinos poilsio vietos. Jie nebijo aplinkos temperatūros pokyčių. Aišku žiemą juos geriausia laikyti uždarose patalpose. Nes jei lauke bus labai žema temperatūra, jie gali suskilti.

Sodo baldų priežiūra

Jei turėsite medinius sodo baldus juo gali būti reikalinga impregnuoti. Medžių impregnavimo priemonių yra įvairių, kurias pasirinkti geriausia pasitarti su specialistais. Lauko baldus galite ir nudažyti savo mėgiama spalva. Dažus rinkitės kokybiškus, kurie būtų atsparūs aplinkos poveikiui. Jei sodo baldus gaminsite iš medienos, jie dažniausia būna sunkūs, juos sunku pernešti iš vienos vietos į kitą. Todėl atėjus žiemos laikotarpiui, kuomet temperatūra būna žema ir oras drėgnas nekokybiški dažai gali atšokti, nusilupti. Tuomet kiekvieną pavasarį juos turėsite dažyti iš naujo.

Panašūs straipsniai

1 Comment

  1. Man tokie baldai ypač atrodo tinkami lietuviško stiliaus lauko kavinėms, sodyboms. Mediniai sodo baldai interjere visada gali būti lengvai pritaikomi į pagalbą pasitelkus fantaziją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *