Kokie šiltnamiai bus geriausias pasirinkimas?

Tai pakankamai aktualus klausimas. Kadangi tikrai nemaža dalis žmonių noriai užsiima daržininkyste, kas vėliau leidžia džiaugtis šviežiomis bei ekologiškomis daržovėmis. Tačiau mūsų klimatas net ir vasaros metu ne visuomet bus pakankamai geras auginti daržoves lauke. Todėl šie gaminiai tiesiog neatsiejami nuo gero derliaus. Paskutiniu metu dažniausiai naudojamas polikarbonatas, iš kurio jie ir gaminami. Tai unikali medžiaga pasižyminti geru pralaidumu šviesai, lengvumu bei atsparumu aplinkos poveikiui. Todėl ieškant geriausio varianto tai bus pakankamai svarbu. Aišku, yra daugybė skirtingų modelių, kurie skiriasi savo dydžiu bei kitomis savybėmis. Tačiau šie aspektai jau bus labai individualūs.

Kaip tinkamai juos prižiūrėti?

Dažnu atveju kažkokios išskirtinės priežiūros šiems gaminiams nereikės. Kadangi jie pakankamai atsparūs aplinkos poveikiui bei drėgmei. Tačiau labai svarbu, jog šiltnamiai būtų tinkamai paruošti žiemai. Kadangi būtent šaltuoju metų laiku jie tampa labiausiai pažeidžiami. Todėl nereikėtų leisti dideliam sniego sluoksniui kauptis ant viršaus. Kas gali pažeisti konstrukcijas. Taip pat reikėtų pilnai uždaryti tiek duris, tiek ir vėdinimo angas, jeigu jos yra. O dar tik artėjant šaltajam metų laikui galima po daržininkystės sezono nuplauti išorines sieneles, kurios natūraliai apsineša bėgant laikui. Dar svarbu nenaudoti specifinių medžiagų, kurios galėtų pažeisti polikarbonatą.

Kiti ne mažiau svarbūs priedai

Norint sulaukti gausaus bei gero derliaus reikės atitinkamai įdėti ir pastangų. Aišku, šiomis dienomis yra daugybė priemonių, kurios leidžia palengvinti pagrindinius darbus. Vien tik šiltnamiai gali užtikrinti optimalias sąlygas daržovėms augti, nepriklausomai, kokia vasara bebūtų. Tiesa, tokiu atveju daržo laistymu teks užsiimti savarankiškai. Jeigu plotas nedidelis, tą tikrai nebus sunku padaryti. Tačiau kitu atveju gali būti naudinga ir tam pritaikyta sistema, pavyzdžiui, parduodama Sodasirnamas.lt. Lygiai taip pat yra ir su vėdinimu, kurį pakankamai svarbu reguliuoti atsižvelgiant į orą. Tačiau šiomis dienomis yra įrenginių, kurie leidžią tą daryti žymiai paprasčiau ar netgi visai automatiškai. Taigi, nors tai nėra būtini priedai, tačiau jie gali būti itin naudingi bei palengvinti pagrindinius darbus.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *