Kaip pasirinkti tinkamas šluostes skirtas dulkių valymui?

Šiais laikais itin populiarios mikropluošto šluostės, jas naudojant  reikalingas tiktai vanduo ir ūkinis muilas,  su šluostėm nuvalyti paviršiai ilgiau išlieka švarūs. Mikropluošto audinys yra švelnus, todėl nebraižo paviršių, o drėgmės gali sugerti kelis kartus daugiau, nei pats sveria, paviršių leidžia valyti nenaudojant  cheminių priemonių.

Mikropluošto šluosčių rūšys

Universalios šluostės- tinka beveik visiems paviršiams valyti- pasižymi elektrostatinėmis savybėmis, vienoje šluostės pusėje plaukeliai yra ilgesni, geriau pritraukia dulkes, kita pusė skirta paviršiams poliruoti. Šluostės skirtos plovimui- labai gerai sugeria drėgmę, tinka indams nusausinti. Šluostės langams valyti- jas galima naudoti ir sausas ir sudrėkintas, vienas didžiausias jų privalumas, kad valant nepalieka žymių. Šluostės ekranams, akiniams valyti- pašalina nešvarumus, riebalus ir dulkes.

Mikropluošto šluosčių priežiūra

Svarbu, šluostes tinkamai prižiūrėti, skalbti atskirai nuo medvilninių skalbinių, nenaudoti baliklių ir minkštiklių, šluosčių negalima džiovinti ant  radiatorių ir lyginti, o palikti jas džiūti natūraliai.

Valymo įrankiai ir reikmenys

Valymo įrankių asortimentą  sudaro: grindų šepečiai, šluotos, kempinės, šveistukai, rankinis šepetys,  dvigubas kibiras, guminis šepetys su nubrauktuvu ir kt. Renkantis valymo priemones svarbu, užsitikrinti, kad gaminys tiktų skirtingų dalykų valymui pvz: mediniams ir stikliniams paviršiams, virtuvės zonai, voniai ir pan. Universali valymo priemonė taip pat gali būti naudinga, jeigu patalpos nereikia stipriai šveisti, o užtenka  tik greitai išvalyti. Atliekant valymo darbus reikalingos pirštinės, kad apsaugotumete rankas nuo išsausėjimo. Valymo priemonės  geriausiai veikia truputį palaukus, padenkite plotą priemone ir leiskite jai  pabuti 20-30 min. Rezultatas bus akivaizdus, laikykites pagrindinės valymo taisyklės, iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę.

Grindų šepečiai ir šluotos

Grindų šepetys- skirtas drėgnam grindų valymui. Šepešiai gali būti stačiakampio, tulpės ir kt. formų. Šluotos dažniausiai yra komplektuojamos kartu su semtuvėliu ir yra skirtos sausoms  šiukšlėms susemti. Plytelėms geriausiai tinka šepečiai skirti drėgnam valymui. Šluostės gali būti ilgesniais šereliais, nes plytelės nėra jautrios drėgmei, o drėgnesnis šepetys geriau išvalo grindis.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *