Generalinis namų tvarkymas: kaip nepervargti

Generalinis namų tvarkymas apima daug darbų, tai:

Patalynės keitimas ir skalbimas;

  •  Daiktų tvarkymas
  •  Spintų tvarkymas
  •  Kilimų purtymas
  •  Patalpų valymas
  •  Dulkių valymas
  •  Langų šveitimas
  •  Paviršių šveitimas
  •  Vonios ir tualeto šveitimas

Visus šiuos darbus, anot namų tvarkytojos ir tinklaraščio savininkės Tomos Šokelės, galima suskirstyti į dvi grupes – tvarkymosi ir valymo. Kiekvieną dieną reikėtų pasirinkti vieną tvarkymosi ir vieną valymo darbą ir juos atlikti. Stengiantis viską padaryti per vieną dieną galima labai pavargti ir dėl to tvarkymasis sukels dar blogesnes emocijas.

Generalinis namų patalpų valymas per savaitę

Taigi, generalinei tvarkai atlikti skirkite visą savaitę. Pirmąją dieną imkitės daiktų tvarkymo ir patalpų valymo. Surinkite visus nereikalingus daiktus ir kiekvienai jų grupei paruoškite dėžutę ar vietą stalčiuje, spintelėje. Pavyzdžiui, nereikalingus maišelius sulankstykite ir sudėkite į vieną, taip jie užims kelis kartus mažiau vietos. Kosmetikos priemones sudėkite į vieną dėžutę, kanceliarinius reikmenis į kitą. Turėkite daug nedidelių dėžučių, kuriose būtų vienos rūšies daiktai. Šias dėžutes galite laikyti viename stalčiuje, tada daiktai nepasimes vieni tarp kitų.

Patalpų valymas tegul bus antroji dienos užduotis, kurią įveiksite išplovę grindis kambariuose. Jeigu nespėjate išplauti visų grindų, tualetą ir vonią palikite kitam kartui.

Antrąją dieną įveskite tvarką spintoje ir imkitės dulkių valymo. Ypač atkreipkite dėmesį į dulkes ant šviestuvų, durų juostelių, spintų viršaus, nes ten jų nevalome kiekvieną dieną, todėl jos gausiai susikaupia.

Trečią dieną išpurtykite kilimus ir imkitės tualeto ir vonios patalpų valymo.

Ketvirtą dieną nušveiskite langus, naudojant langams skirtas šluostes tai atlikti galima greitai ir gerai.

Penktą dieną atkreipkite dėmesį į virtuvės paviršius, nuvalykite spinteles, iššveiskite orkaitę, nuvalykite riebalų likučius nuo sienų, plytelių ir kitų vietų.

Šeštą dieną atlikite tai, ko nespėjote per savaitę. Septintą dieną džiaukitės atsinaujinusiais, švariais ir jaukiais namais.

Generalinis namų patalpų valymas tikrai reikalauja pastangų ir laiko, todėl galite jį atlikti vos per vieną dieną nusamdę valymo paslaugas teikiančią įmonę. Pasirinkite profesionalią įmonę, kurios darbuotojai puikiai atlieka visus darbus per trumpą laiką.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *