Fotografuojate portretus? Gal pradėjote fotografuoti vestuves? Tuomet neišvengiamai už fotografuojamo žmogaus yra fonas. Nufotografavus portretą, fonas labiau pastebimas nei žmogus? Tam, kad pavyktų sukurti gražų portretą (kalbama ne apie studijinę fotografiją), svarbu rasti puikų foną, kuris papildys fotografuojamą objektą. Štai keletas patarimų ieškant puikaus fono fotografuojant portretus:
Norite, kad fonas nuotraukoje būtų ryškus ar neryškus? Tai svarbus klausimas, nes atsakymas į jį diktuoja visą portretinę fotografiją. Jei norite ryškaus, sufokusuoto fono, tenka jį susieti su numatyta tema. Techniškai tam labiausiai tinka plačiakampis objektyvas ir nustatyta diafragma f4.5-f8, priklausomai nuo apšvietimo sąlygų. Tik šiuo atveju tenka mokėti teisingai suvaldyti ryškumo zonoje esančius objektą ir foną.
Jei nori fotografuoti portretą panaudojant susiliejusį foną, tuomet pats fonas yra lengviau suvaldomas. Šioje situacijoje svarbu tiksliai sufokusuoti objektą (vestuvinėje ir portretinėje fotografijoje – ryškios turi būti žmogaus akys). Techniškai atlikti reikalingas portretinis objektyvas (nuo 50 iki 200 mm), kurio ryškumo zona yra f1.2-f2.8 (plačiai atverta diafragma). Jei tokio neturite, tuomet galite padaryti taip: atstumas nuo fotografuojamo objekto iki fono būtų kuo didesnis. Tačiau Jums tenka fotografuoti objektą iš arčiau. Tuomet pavyks foną sulieti.
Ar fotografuosite patalpoje ar lauke?
Atsakymas į šį klausimą veda prie objekto apšvietimo. Pavyzdžiui šaltuoju metų laiku, kuomet lauke esančios fotografavimo sąlygos yra sudėtingos, tenka fotografuoti patalpoje. Labai įdomūs fonai būna kavinėje, bare, viešbutyje ar kitoje viešojoje erdvėje. Vestuvių fotografai labiausiai mėgsta viešbučių erdves. Tuo galite pasinaudoti ir Jūs. Radę tinkamą vietą, belieka pastebėti įdomų foną, nuspręsti kokį dirbtinį šviesos šaltinį naudoti ar pasinaudoti esama natūralia šviesa prie lango. Jei teks naudoti blykstę, tuomet tenka turėti įgūdžius ją naudoti bei, žinoma, leidimą fotografuoti viešoje vietoje.
Labai svarbu, kad fotografuojamas objektas būtų svarbesnis nei pats fonas: fonas turi išskirti pagrindinį objektą. Tai reiškia, kad svarbu išvengti aktyvaus fono: per daug šviesos, spalvingumo, ryškumo, smulkių detalių. Todėl geriausia pasirinkti vienspalvį, švelnių spalvų, neblaškantį foną.
Dažnai iškyla klausimas: kaip pasirinkti aplinką, kad fotografuojamas žmogus būtų tinkamame fone? Todėl vestuvių fotografas fotomyliu.lt pateikia 5 fono pasirinkimo variantus:
- Paplūdimiai, ežerai. Kad prie paplūdimio ar prie ežero būtų gaunami geri portretai, svarbiausia yra fotografuoti auksinėmis valandomis (saulėtekis arba saulėlydis), panaudojant gražią šviesą.
- Sodai ir parkai. Juose fotografuoti galima bet kokiu metų laiku. Šios vietos yra gana gražios, tad čia galima išnaudoti medžių ir augalų įvairovę.
- Miesto ir priemiesčio teritorijos. Šiose teritorijose vaikščiojant galima rasti fonų itin įdomiose miesto vietose. Dažnai, net vestuvių fotografai, išnaudoja architektūrą: sienas, duris, langus, raštus, faktūras. Jų pagalba galima paprastai ir įspūdingai nufotografuoti portretą.
- Miškas. Kadangi miškas uždengia dienos šviesą, todėl fotografavimas miške reikalauja tam tikrų įgūdžių. Gali tekti fotografuoti naudojant dirbtinį apšvietimą arba išnaudoti natūralios šviesos proveržius pro medžių šakas. Nors apšvietimas ne pats palankiausias, tačiau gaunamas rezultatas gali būti vertas šių pastangų.
- Vaikų žaidimų aikštelės. Čia svarbu, kad modelis (ypač suaugęs) gerai jaustųsi. Fonas žaidimų aikštelėse suteikia judėjimo pojūtį bet kokiame portrete.
Bet kokiu atveju, ar fotografuojate vestuves ar tiesiog portretą, būtina stebėti foną ir jį suvaldyti.