Kada būtina teisininko pagalba?

Šiandien interneto platybėse galima rasti įvairiausios informacijos. Netgi susidūrę su teisiniais klausimais, randame įstatymų paaiškinimų ir teisininkų konsultacijų. Kai kurios paslaugos, kaip pavyzdžiui skolu isieskojimas, netgi gali būti užsakomos internetu, net neišeinant iš namų. Tačiau savarankiškai internete rasta informacija nėra tas pats, kaip gyva teisininko konsultacija. Kokiais gi atvejais rekomenduojama nesvarstant kreiptis teisininko pagalbos?

  • Kai planuojami finansiniai sandoriai

Tokie sandoriai kaip paskolos suteikimas ir kitos finansinės operacijos kartais be reikalo sudaromos nepasitarus su teisininku. Dėl to kartais tenka patirti tokias nemalonias procedūras kaip skolų išieškojimas. Norint to išvengti geriau dėl visų finansinių sandorių pasitarti su teisininkais ir pasirašyti jų parengtus, o ne laisvos formos dokumentus. Na, o jei laiku nesikreipėte į specialistą, o skolininkas vengia grąžinti skolą, tuomet skolų išieškojimas neišvengiamas. Čia taip pat prireiks teisininko paslaugų ruošiantis teisminiams procesams.

  • Paveldėjimo klausimai

Be teisininkų pagalbos neišsiversite, jei ketinate sudaryti testamentą arba esate paveldėtojas. Testamento sudarymo atveju būtina tinkama dokumento forma. Tuo tarpu dėl paveldėjimo ir teisės į jį kartais kyla ne taip lengvai išsprendžiamų klausimų. Pastaruoju metu ne reta situacija, kai paveldėjęs turtą asmuo nustemba, kai iš jo pradedamas vykdyti skolų išieškojimas, nors jis jokių skolų neturi. To priežastis gali būti paveldėtas ne tik turtas, bet ir skolos.

  • Su šeimos teisė susijusios bylos

Teisininko kabinetas – tai pirma vieta, kur turėtumėte apsilankyti jei planuojate skyrybas ar vaikų išlaikymo priteisimą. Profesionaliai parengti dokumentai, o poreikiui esant ir atstovavimas teisme garantuos, kad byla bus išspręsta be nesklandumų. Į alimentų priteisimo bylas specialistai kartais įtraukia tokius punktus, apie kuriuos nepagalvoja paprastas žmogus, pavyzdžiui, įtraukiami punktai, pagal kuriuos alimentų skolų išieškojimas būtų paprastesnis.

  • Baudžiamosios teisės bylos

Baudžiamosios bylos tik retais atvejais sprendžiamos be teisininko ar advokato. Dažniausiai specialistai ne tik rengia dokumentus, bet ir atstovauja klientą tokiose bylose. Kartais po baudžiamųjų bylų teismo sprendimo taip pat reikalinga teisininko pagalba. Pavyzdžiui, baudžiamojoje byloje dėl kūno sužalojimo priteisiamas ir materialinis žalos atlyginimas. Jei atsakovas vengia atlyginti žalą, pradedamas skolų išieškojimas.

Be abejo, visuomet rinkitės tik kompetentingą ir kvalifikuotą teisininką. Teisminiai procesai yra pakankamai rimtas reikalas, tad čia geriau nesivadovauti taupumo principais.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *