Dinaminis atsargų valdymas tiekimo grandinėje

Tiekimo grandinė niekada nestovi vietoje. Kad ją valdytumėte gerai, reikia lankstumo ir pasirengimo netikėtumams. Vienas iš efektyviausių sprendimų yra dinaminis atsargų valdymas (DBM). Jis leidžia realiu laiku koreguoti atsargų lygį, kad būtumėte pasiruošę bet kokiems pokyčiams.

Kas yra dinaminis atsargų valdymas?

Pagal DBM atsargos yra suskirstomos į tris zonas:

  • Raudona zona: atsargos kritiškai mažos – reikia skubiai papildyti.
  • Geltona zona: atsargų lygis tinkamas, bet reikia reguliariai stebėti, kad jis toks ir liktų.
  • Žalioji zona: atsargoms per ilgai užsibuvus žalioje zonoje, kyla rizika,  jog atsargos taps perteklinėmis. Tai reiškia, jog šias atsargas reikia stebėti ir atitinkamai mažinti.

Toks skirstymas padeda lengvai pastebėti, kur reikėtų imtis veiksmų. Skirtingai nei kiti, statiški metodai, DBM leidžia nuolat koreguoti atsargų lygį pagal esamą situaciją, o ne pasikliauti spėjimais.

Kaip išvengti atsargų pertekliaus ir trūkumo?

Niekas nenori matyti perpildytų lentynų ar jausti streso dėl svarbių prekių trūkumo. DBM padeda išvengti abiejų situacijų. Stebėdami kasdieninę prekybą ir paklausos tendencijas, galėsite laiku užsakyti arba sustabdyti atsargų papildymą. Tiksliau, tai jums padeda padaryti dinaminis buderio valdymas.

Pavyzdžiui, jei pastebite, kad tam tikros prekės paklausa staiga auga, su dinaminio buferio valdymo metodas pasiūlys didinti buferį ir kuo skubiau užsakyti atsargų, kol nesusidūrėti su prarastais pardavimais. Jei paklausa sumažėja, DBM metodas pasiūlys buferį mažinti, tuo pačiu mažinant ir užsakymys, kad išvengtumėte nereikalingų išlaidų. Tai leidžia veikti efektyviai ir išmintingai naudoti lėšas.

Kaip įdiegti dinaminį atsargų valdymą?

Pereiti prie DBM nėra sudėtinga, bet tam reikia pakeisti nusistovėjusius darbo metodus bei mąstymą:

  • Kasdien stebėkite duomenis: analizuokite pardavimų ir vartojimo tendencijas. Trumpas kasdienis patikrinimas padės reaguoti į paklausos pokyčius. Eliminuokite progronozavimą ir vadovaukitės realiais esamais duomenimis.
  • Nustatykite tinkamus atsargų lygius: atsargų dydį nustatykite atsižvelgdami į tiekimo trukmę ir užsakymų formavimo dažnumą ir žinoma prekių pardavimus per šiuos laikotarpius. Atsargų valdymas pagal DBM leidžia išvengti atsargų pertekliaus ar trūkumo.
  • Bendradarbiaukite su tiekėjais: kalbėkite su tiekėjais apie trumpesnį pristatymo laiką arba mažesnius, dažnesnius užsakymus. Patikimi partneriai padės DBM veikti sklandžiai.
  • Pasikliaukite DBM metodais veikiančiomis sistemomis: raudonos, geltonos ir žalios zonos ribos nėra statiškos, jos kinta pagal realią paklausą ir realius duomenis. Naudokitės sistemų pasiūlymais ir leiskite sistemoms veikti nuosekliai.

Sklandus atsargų valdymo procesas

DBM nėra tik apie skaičius. Šiuo metodu veikiančios sistemos užtikrina stabilumą, kuris padeda išvengti netikėtų trikdžių. Kai atsargų lygiai koreguojami dinamiškai, jūs esate pasiruošę netikėtumams – nesvarbu, ar tai staigus paklausos šuolis ar sulėtėję sezono pardavimai. Leiskite sistemos veikti, visigi būkite būdrūs – atkreipkite dėmesį į sistemų siūlymus, ieškokite alternatyvių prekių ar alternatyvių tiekėjų, kurie padėtų jums būti pasiruošusiais didžiajai daliai situacijų.

Dinaminis buferių valdymas – ilgalaikė nauda jūsų verslui

DBM diegimas yra baigtinis procesas, tačiau darbas pagal šį metodą – tai ilgalaikė jūsų verslo strategija, kuri leidžia efektyviau valdyti tiekimo grandinę.

Pavyzdžiui, DBM naudojančios įmonės dažnai pastebi, kad atsargos juda greičiau. Mažiau pinigų įšaldoma prekių laikymui, todėl galima investuoti į kitas sritis – pavyzdžiui, asortimento plėtrą arba sistemos atnaujinimus. Tai naudinga visais aspektais.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *