Mažas šuniukas žavi savo mielumu ir žaismingumu, deja, praktika rodo, kad daugelis šunų pirkėjų augintiniu džiaugiasi vos kelis mėnesius ir, nusprendę, kad šis kelia per daug rūpesčių, pradeda jam ieškoti naujų namų arba dar blogiau – išmeta šuniuką į gatvę. Veterinarijos klinika primena, kad prieš ieškodami šeimai naujo draugo, visų pirma turite racionaliai įvertinti visas aplinkybes.
Jei nusprendėte auginti šuniuką, visų pirma turite pasidomėti konkretaus gyvūno veisle. Dažna klaida – rinktis augintinį, atsižvelgiant į jo išvaizdą. Kad priimtumėte racionaliai pagrįstą sprendimą, turite žinoti konkrečios veislės temperamentą, įvertinti ligų riziką ir būtinas laikymo sąlygas, pvz., jei ketinate vieno kambario bute auginti didelės veislės šunį, greičiausiai, jausitės nepatogiai. Visais atvejais rekomenduojama pasitarti su specialistais – veterinarijos klinika atsakys, kokiomis sveikatos problemomis paprastai skundžiasi vienos ar kitos veislės šunys, kaip jie jausis jūsų gyvenamoje aplinkoje ir šeimoje.
Kitas aspektas – išlaidų apskaičiavimas. Praktika rodo, kad daugelis gyvūnų mylėtojų neįvertina realių šuns išlaikymo sąlygų. Nepamirškite, kad šuniui bus reikalingas subalansuotas ėdalas, maisto dubenėlis ir gertuvė, taip pat – pavadėlis, antkaklis ir antsnukis. Mažesnių veislių šunims reikės šiltų žiemos rūbų. Galiausiai, šuo turi būti reguliariai skiepijamas ir vedamas sveikatos apžiūrai. Negalima pamiršti ir būtinų veterinarijos procedūrų. Kad augintinis jaustųsi gerai, jam bus reikalingi žaislai ir patogus guolis. Be to, jauni šuniukai linkę draskyti ir kandžioti baldus, tad, greičiausiai, būsite priversti skirti papildomų lėšų būsto atnaujinimui. Taip pat negalima pamiršti ir laiko sąnaudų – gyvūnui reikės jūsų meilės ir dėmesio, turėsite skirti laiko žaidimams ir kasdieniams pasivaikščiojimams.
Veterinarijos klinika primena, kad ypatingą dėmesį šuns paieškai turite skirti tuo atveju, jei namuose yra mažų vaikų. Ieškodami augintinio, įsitikinkite, kad šuniukas nuo pat gimimo dienos buvo socializuojamas ir turi gerus bendravimo įgūdžius. Socializacija apima ne tik gerą patirtį su žmonėmis ar kitais gyvūnais, bet ir mokėjimą elgtis kasdienėse situacijose, pvz., ramus elgesys, apsilankius pas draugus. Vienas svarbiausių veiksnių – šuns buvimas su mama iki atskyrimo amžiaus. Specialistai primena, kad šuniukai į naujus namus neturėtų būti atiduodami ankščiau nei 2 mėnesių amžiaus.
Nepamirškite, kad imdami šuniuką, prisiimate ir atsakomybę už gyvūno gerovę. Jei abejojate savo sprendimu, kuriam laikui augintinio atsisakykite. Jei mažylis jau gyvena jūsų namuose, skirkite laiko jo auklėjimui ir dresūrai. Jei šuniukas mažai žaidžia, nevalgo ar turi kitų sveikatos problemų, nieko nelaukdami kreipkitės į specialistą, kuris parinks mažyliui tinkamą gydymą.