Kad oro kondicionieriai veiktų be priekaištų, skirkite laiko jų priežiūrai

kondic

Oro kondicionieriai padeda išvengti perkaitimo karštomis vasaros dienomis ir užtikrina komfortišką atmosferą mūsų kasdienėje veikloje. Moderni įranga ne tik vėsina patalpas šiltuoju metų laiku, bet ir šildo namus orams atvėsus, efektyviai valo ir filtruoja orą, saugo kambarius nuo pelėsio ir perteklinės drėgmės kaupimosi. Vis dėlto, jei norite, kad įranga veiktų sklandžiai ir be priekaištų, nepamirškite reguliarių kondicionieriaus priežiūros ir valymo darbų.

Kodėl oro kondicionieriai genda?

Kad būtumėte tikri įrangos kokybe, rinkitės žinomo, rinkoje vertinamo gamintojo prietaisus, kuriems suteikiama ilgametė kokybės garantija. Iš kitos pusės, reikėtų nepamiršti, kad ir pati brangiausia technika nėra apsaugota nuo gedimų, kuriuos dažniausiai lemia ne pats kondicionierius, o netinkama jo priežiūra.

Viena didžiausių problemų yra tai, kad neretai kondicionieriaus savininkai įrangą įjungia tik plūstelėjus karščio bangai, o nenaudojamą kondicionierių visiškai pamiršta ir nesidomi priežiūros instrukcijose nurodytais profilaktikos darbais. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, turite užtikrinti, kad įrangos profilaktika būtų atliekama reguliariai, laikantis instrukcijose pateiktų terminų. Dėl prastos priežiūros dažniausiai pasitaikantys gedimai yra radiatorių įtrūkimai, kompresorių ir valdymo plokščių sutrikimai ir kondensato siurbliukų gedimai.

Kaip prižiūrėti oro kondicionierių?

Oro kondicionieriai turėtų būti prižiūrimi taip, kaip nurodė įrangos gamintojas. Paprastai profilaktikos darbai atliekami du kartus per metus, dažniausiai – rudenį ir pavasarį. Jos metu patikrinami kondicionieriaus maitinimo šaltiniai ir kompresorius, išvalomi oro kondicionieriaus filtrai, įrenginys yra dezinfekuojamas, kas itin svarbu tuomet, jei prietaisas ilgą laiką nebuvo naudojamas. Kondicionieriai paprastai orą ima iš išorės ir jį filtruoja, kad galėtų užtikrinti švaraus į patalpas patenkančio oro kokybę. Jei filtrai bus nevalomi ilgesnį laiką, juose pradės kauptis dulkės ir bakterijos, galinčios sukelti įvairias ligas.

Kondicionierių priežiūros ekspertai primena, kad siekiant pasirūpinti tinkamu įrangos darbu, jos savininkai turėtų periodiškai atlikti ir išorinio bloko radiatoriaus bei vidiniame bloke esančio būgno valymo darbus. Jei tai užmirštate, turite susitaikyti su tuo, kad ne tik mažėja įrangos efektyvumas, bet ir vietoje švaraus ir gaivaus oro į patalpas pradedamos pūsti dulkės. Ir priešingai, reguliariai prižiūrima, profilaktiškai tikrinama ir valoma įranga užtikrina maksimalias komforto sąlygas patalpoje, efektyviai vėsina ir valo orą, rūpindamasi gera gyventojų savijauta ir sveikata.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *