Kodėl lietuviai nepasitiki greitųjų kreditų bendrovėmis

greitas kreditas

greitas kreditasApie greituosius kreditus kalbama daug ir iš įvairiausių rakursų: vieni teigia, kad greitas kreditas – tai tiesiausias kelias link finansinio žlugimo, kiti įsitikinę, kad, naudotis greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis, yra saugu ir patogu. Visgi, nepaisant išsiskiriančių nuomonių, šį rudenį Lietuvos banko užsakymu buvo atliktas visuomenės tyrimas, kurio rezultatai atskleidė, kad didžioji dalis žmonių nepasitiki greitųjų kreditų bendrovėmis.

Daugiausiai pasitikėjimo sulaukė draudikai

Draudimo bendrovėmis visiškai pasitiki 65 proc. apklaustųjų, o nepasitiki 16 proc. respondentų.  Dar 19 proc. respondentų šiuo klausimu nuomonės neturėjo. Pasitikėjimas draudimo bendrovėmis dažniausiai argumentuojamas tuo, kad jos apmoka patirtą žalą. O štai kaupiamieji gyvybės draudimo fondai, kuriais dalis draudimo bendrovių bando prisivilioti naujus klientus, nekelia pasitikėjimo 20 proc. apklaustųjų.

Pasitikėjimas komerciniais bankais auga

Anot tyrimo rezultatų, komerciniais bankais pasitiki 46 proc. respondentų. Kas penktas apklaustasis savo pasitikėjimą komerciniais bankais argumentavo tuo, kad, naudodamasis banko teikiamomis paslaugomis, nesusidūrė su problemomis ar nepatogumais. 16 proc. nurodė, kad neturi kitų alternatyvų. Tuo tarpu, nepasitikėjimas komerciniais bankais dažniausiai siejamas su dideliais paslaugų įkainiais (22 proc.), naujais mokesčiais ir limitais (10 proc.).

n26120_pasitikejimas

Pensijų fondai tampa populiaresni

Vos tik atsirado pensijų kaupimo fondai, į juos buvo žiūrima gana įtariai, tačiau šiandien II pakapos pensijų kaupimo fondais pasitiki 40 proc. respondentų, nepasitiki 26 proc., o trečdalis apklaustųjų šiuo klausimu nuomonės neturi. 28 proc. apklaustųjų pasitikėjimą pensijų kaupimo fondais argumentavo, tuo, kad tai gali būti pagalbos ir pajamų šaltinis, sulaukus garbingo amžiaus.

Greitas kreditas nekelia pasitikėjimo

Tyrimo rezultatai atkleidė, kad greitųjų kreditų bendrovėmis nepasitiki 67 proc. apklaustųjų. Dažniausiai minimos nepasitikėjimo priežastys – didelės palūkanos, be apribojimo dalinami greitieji kreditai, galimybė įklimpti į skolas. Pasitikėjimą kredito bendrovėmis išreiškė 8 proc. tyrime dalyvavusių apklaustųjų. Dauguma šį pasitikėjimą grindė operatyviu paslaugos suteikimu.

Rezultatai kelia įtarimą

Vyrauja nuomonė, kad greitas kreditas – dažno lietuvio kasdienybė, tačiau greitųjų kreditų bendrovės teigia, kad jų paslaugomis naudojasi vos 15 proc. šalies gyventojų, o 85 proc. su kredito bendrovėmis nėra tiesiogiai susidūrę ir nuomonę apie šį sektorių buvo galima susidaryti tik iš nuosekliai ir tendencingai formuojamos neigiamos informacijos. Tad natūraliai kyla klausimas ar tyrimo rezultatai yra išties objektyvūs.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *